Bugünkü
Takvim

'ü çıldırtan soru

tarikatı lideri 14 yıl sonra ortaya çıktı, ilginç açıklamalar yaptı...

  • Güncel
  • 27.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.10.2010 12:43
ABONE OL
Müslüm Gündüz'ü çıldırtan soru
Türban tartışmalarının yaşandığı bugünlerde arka arkaya gelen provokelerden sonra 'ün yeniden gündeme gelmesi kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına sebep oldu.

Türkiye'nin 28 Şubat'tan tanıdığı tarikatı lideri Müslüm Gündüz, 14 yıl sonra canlı yayında NTV'de Ruşen Çakır ve 'ın programına katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FADİME ŞAHİN SORUSU ÇILDIRTTI


Müslüm Gündüz denince akla gelen ikinci isim olan de programın ilginç tartışmaları arasında yer aldı. Mirgün Cabas'ın, Fadime Şahin ile ilgili iddialar ve ilişkisine dair yönelttiği soruya sinirlenen Gündüz sert tepki gösterdi.

'Laik düzen var beyfendi bu nasıl bir soru?'
diyen Gündüz, Fadime Şahin ile ilgili sorulara yanıt vermekten ısrarla kaçındı. Evine yapılan polis baskınını hatırlatan Gündüz, bunun bir insan hakları ihlali ve mahrem bir alan ihlali olduğunu söyledi. İddialara yanıt vermeyen Gündüz'e göre olay özel hayatına yapılan saldırıdan ibaret. Gündüz yaşananları kızgın bir dille şöyle anlattı:

"Fadime Şahin'le dini nikahlıydık. Bu da laik sistemi ilgilendirmez. Laik sistemin benim dini nikahımı sorgulamaya ne hakkı var? Alır nüfus cüzdanını, bakar 18 yaşını geçmiş mi? Geçmiş. Alır ağzının payını oturur. Medeni kanuna aykırı hiç bir şey yoktu. Ayıp olan kapının kırılıp evimin basılması idi. 25 yaşında üniversite bitirmiş hanımla oturuyorduk. Laik sistem bunu nasıl sorguluyor. Laikler bunu dinlesin. Laikler nasıl bizi insan görmüyorsa biz de onları insan görmüyoruz. Onlar bizi insan görüyorsa biz de görüyoruz." Cabas'ın ''O nikah ne oldu?'' sorusuna da ''Ne yapacaksınız?'' diye çıkışan Gündüz, Cabas konuyu değiştirmeye çalışmasına rağmen öfkelendi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.