Bugünkü
Takvim

İlk maaşını alamadan madende öldü

18 yaşındaki madencinin bir ay önce işe başladığı ve ilk maaşını henüz almadığı ortaya çıktı.

  • Güncel
  • 27.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.10.2010 12:39
ABONE OL
İlk maaşını alamadan madende öldü
'nın Orhaneli ilçesinde nde yaşanan kazada hayatını kaybeden işçilerden 18 yaşındaki Akın Deniz'in bir ay önce işe başladığı ve ilk maaşını henüz almadığı ortaya çıktı. Ölen diğer işçi Ramazan Satık'ın ise 4 yıldır aynı madende çalıştığı belirtildi.

Krom madeni kazısında hayatını kaybeden Ramazan Satık (40) ve Akın Deniz (18)'ın cenazeleri Adli Tıp'ta yapılan otopsilerinin ardından toprağa verilmek üzere köylerine gönderildi. İkisi de aynı köyden olan işçilerin yakınları ve arkadaşlarının cenazeleri alırken büyük üzüntü yaşadıkları gözlendi.

Orhaneli ilçesi Akçabük köyündeki krom madeninde meydana gelen kazada hayatını kaybeden Akın Deniz'in (18) bir ay önce işe başladığı ve ilk maaşını almadığı öğrenildi. Akın Deniz'in amcası Dursun Deniz, yeğeninin bir ay önce işe başladığını belirterek, "Henüz ilk maaşını dahi almadı. Akın, Orhaneli'nde liseyi bitirdikten sonra kömür işletmelerinde staj yaptı. Ardından Bursa'da çeşitli iş başvurularında bulundu. Ancak iş bulamayınca köye dönüp madende çalışmaya başladı. İlk maaşını alamadan bu kaza meydana geldi. Çok üzgünüz, ama yapacak bir şey yok Allah'tan gelene rıza göstermek lazım." şeklinde konuştu. İşçilerden 3 çocuk babası Ramazan Satık'ın ise 4 yıldan beri madende çalıştığı öğrenildi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.