Bugünkü
Takvim

toplandı

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, üyeleri ilk kez toplandı, Geçici Başkanvekili seçildi

  • Güncel
  • 25.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.10.2010 16:52
ABONE OL
HSYK toplandı

'nın ilk toplantısında Geçici Başkanvekili seçildi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, HSYK üyeleriyle bugün yapılacak ilk toplantıda, başkanvekili seçilmesinin söz konusu olabileceğini söyledi.

Bakan Ergin, HSKY toplantısına katılmak üzere, saat 14.10'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna geldi.

Gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ergin, bugün HSYK üyeleriyle ilk toplantıyı yapacaklarını söyledi.

Ergin, gazetecilerin ''gündemin ne olacağına'' ilişkin sorusu üzerine, ''Toplantıda kurulun çalışma takvimi ve gündemi konuşulacak. Ayrıca Anayasamızın geçici maddesinde kayıt altına alınmış hükümlerin gereği olarak başkanvekili seçilmesi de söz konusu olabilecek'' dedi.

Bir başka gazetecenin ''138 unvanlı hakim ve savcı ataması var, bununla ilgili bir değerlendirme yapar mısınız?'' şeklindeki sorusuna ise Ergin, bugün yapılacak ilk toplantıda üyelerle bunları konuşacakları yanıtını verdi. Daha sonra HSYK üyelerinin de gelmesiyle toplantıya geçildi.

Bu arada, HSYK üyelerine, 2011 model yeni makam arabaları tahsis edildi. Üyeler, ilk toplantıya yeni makam arabalarıyla geldi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.