Bugünkü
Takvim

Yazıcıoğlu'nun ölümünde NTV bilmecesi

Yazıcıoğlu'nun helikopteri havalanır havalanmaz pilot ve İHA Muhabirinin NTV santralinden defalarca arandığı biliniyordu. Taraf, Yazıcıoğlu'nun da 139 kez arandığını yazdı. Aramalar helikoper düşünce duruyor!

  • Güncel
  • 22.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.10.2009 11:39
ABONE OL

Yazıcıoğlu'nun kazası üzerindeki sır perdesi bir türlü aralanamadı. Suiast iddiaları yeniden gündeme geldi.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin helikopter düşmeden önce NTV santralinden defalarca arandığı ortaya çıktı. NTV "bu aramaları biz yapmadık" diyor.

Taraf gazetesinden Mehmet Baransu'nun haberine göre Yazıcıoğlu havadayken kaza anına kadar 139 defa aranmış..

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta öldüğü olayın kaza mı yoksa suikast mi olduğu günlerce tartışıldı.

HER 5 SANİYEDE BİR

Yazıcıoğlu'nun telefonu helikopter havalanır havalanmaz NTV santralinden her 5 saniyede bir aranmaya başlandı. Saat 14:36'dan itibaren başlayan aramalar kaza anına kadar sürüyor. Yazıcıoğlu'nun telefonu tam 139 defa aranıyor.

Kazadan sonra ise aynı santralden Yazıcıoğlu'nun telefonuna sadece iki arama var. Kaza sonrası saat 15:52'deki aramayı 20:19'daki son arama takip ediyor.

33 SANİYEDE 4 KEZ


NTV santralinden kaz sonrası aranan bir başka isim olan BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ telefonu da saat 15:00'de helikopter havadayken 33 saniye içerisinde tam 4 kez aranıyor.

Kazada hayatını kaybeden İHA muhabiri İsmail Güneş de aynı santral tarafından 113 kez aranmış. Saat 14:34'te başlayan aramalar 18:58'de bitiyor.

PİLOT DAKİKADA 4 KEZ ARANMIŞ

Kazadan sonra aramalar bıçak gibi kesiliyor. Kaza anına kadar 90 kez aranan Güneş kazadan sonra 23 kez aranıyor. Helikopter pilotu Kaya İstektepe'nin telefonu ise havalandıktan sonra 37 kez aranıyor. İstektepe dakikada 3 bazen 4 kez aranıyor.

SIFIR SANİYE


Yazıcıoğlu'ndaki çağrıların hemen hepsinin sıfır saniye olarak gözüküyor. Helikopter düştükten sonra aramalar kesiliyor.

MANYETİK ALAN

Taraf'ın bilgisine başvurduğu telekomünikasyon sektöründe görevli iki mühendis, manyetik alan yaratılıp helikopterin düşürülmüş olabileceğini söyledi.

Taraf - Haberturk

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.