Bugünkü
Takvim

Canavara servis

Hasarlı okullarının inşaatı bitmeyen çocuklar 2 hafta yaya kaldı. Gecikmeli gelen servisler ise öğrencileri 'balık istifi' yapıp okula taşıdı

ABONE OL
Ülkemizin sadece doğusunda değil, batısında da hatta metropol sayılan İstanbul'unda "eğitim sistemi", eğitime muhtaç halini gösterdi! Trafik kazalarında, terörden daha çok can kaybı yaşayan Türkiye'de, çocuklar okul eliyle "canavara servis" edildi. İçler acısı durum, Başakşehir'deki Zihni Küçük İlköğretim Okulu'nun depremde hasar görmesiyle başladı.

45 dakika uzakta!
Yıkılarak yeniden yapılan okulun inşaatı ne yazık ki, yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirilemedi! Bunun üzerine okulun öğrencileri ortada kaldı! "Bu çocuklara bir okul bulmalı" diyen yetkililer de İMKB Alparslan İlköğretim Okulu'nu seçti. Ancak okul servis ihalesi geç yapıldığı için çocuklar ilk 2 haftalık süreyi sokaklarda geçirdi. Gecikmeli de olsa okula başlayacak olmanın heyecanını yaşayan öğrenciler, dün sabah mahallelerine gelen servis araçlarını görünce bir şok daha yaşadı. Çünkü araçlar az, çocuklar çoktu! Yaklaşık 45 dakika uzaklıkta bulunan okula gitmeleri için minikler servislere balık istifi şeklinde dizildi. Kimileri ayakta, kimileri kucakta giden çocukların hayatı adeta hiçe sayıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.