Zamlı Sigarayı Bırakmanın Faydaları!

ÖTV zamlarından sonra en çok tüketilen sigara markasının satış fiyatı 7 TL’ye yükseldi. Her gün 1 paket sigara içen bir tiryakinin aylık sigara masrafı 210 TL’ye, yıllık masrafı ise 2 bin 555 TL’ye çıktı. Sigarayı bırakmak için kapalı alanlardaki yasaklar iyi bir fırsat yaratmıştı. Son zamlardan sonra işin ekonomik kısmı da sigara bırakmak için bir neden oldu. Ayrıca uzmanlar bir tiryakinin sigaraya harcadığı para ile neler yapabileceğini görmesinin de sigarayı bırakması için ayrı bir teşvik olacağını belirtiyor. İşte sigarayı bırakan birinin biriktireceği para ile yapabileceği alternatif harcamalardan bazıları:

Yeni doğmuş çocuğunuzun 18 yıl sonra yurtdışı dil eğitiminde kullanabilmesi için yaklaşık 30 bin dolar biriktirebilirsiniz.

Bin 979 TL’den satılan Philips’in 42 inç LCD’sini alabilirsiniz. Üstüne DVD ve ev sinema sistemi alacak para da kalır.

Kişi başı 800 TL’den satılan mavi tur programlarına katılabilirsiniz. Guletle eşiniz ve çocuğunuzla birlikte cennet koyları gezebilirsiniz

İstanbul’da çok ünlü bir GYM merkezine üye olup, 1 yıl boyunca spor yapabilir, yüzebilir, saunadan yararlanabilirsiniz.

Bin 975 TL’den satılan 32 GB kapasiteli 3G özellikli iPhone satın alabilirsiniz. Artan para ile sevdiğiniz birine 575 TL’ye daha düşük model bir cep telefonu hediye edebilirsiniz.

Emirates Havayolları ile dünyanın en gözde tatil beldelerinden biri olan Maldivler’e gidip çok rahat 5 gece 6 gün tatil yapabilirsiniz.

DİĞER GALERİLER