Yıldızların "İstanbul hatırası"

Fotoğrafçı Muhsin Akgün, son 10 yılda yolları İstanbul'dan geçen dünyaca ünlü müzisyenleri, söz ve müzik: İSTANBUL kitabında bir araya getirdi.

Özellikle son 10 yılda İstanbul'un kültür sanat hayatı bambaşka bir boyut kazandı. Bir zamanlar konserine gidebilmeyi hayal bile edemediğimiz isimler stadyumlarda, açıkhava sahnelerinde binlerce insanı coşturuyor. Ve şimdi, bu 10 yıllık süreci bize fotoğraflarla adım adım izleme imkânı sunan bir kitap çıktı piyasaya. Kitabın adı söz ve müzik: İSTANBUL.

Kitaptaki fotoğrafların sahibi ise yıllardır Radikal gazetesinin kültür sanat fotoğrafçılığını yapan Muhsin Akgün. İstanbul kültür sanat camiasının yakından tanıdığı bir isim olan Akgün'ün kendi de bir müzik tutkunu.

söz ve müzik: İSTANBUL, Akgün'ün 1999'dan beri çektiği 207 konserden 224 fotoğrafı içeriyor. Joan Baez, Marianne Faithfull, Manu Chao, Nick Cave, U2, Noir Désir, Grace Jones ve Leonard Cohen bu isimlerden bazıları.

Kitabın en önemli özelliklerinden biri ise bu fotoğrafların 33'üne Yıldırım Türker, Perihan Mağden, Pelin Batu, Sevin Okyay, Murathan Mungan, Küçük İskender, İlhan Erşahin, Melis Danişmend gibi isimlerin, yine kitaba yazılarının eşlik etmesi.

DİĞER GALERİLER