Talihsiz aslan ava giderken av oldu! Aslanın etrafını saran bufalolar...

Vahşi doğada korkunç an! Tek sandığı bufaloya saldırmak isteyen aslanın feci sonu... Vahşi doğada yaşananlar bazen oldukça dramatik olabiliyor. Bu bağlamda ormanlar kralı aslan bile ava giderken av olabiliyor. Aslan ve Bufalo'nun karşılaşması feci bitti.

ASLAN HAKKINDA BİLGİ

Kedigiller ailesine ait yırtıcı bir memeli hayvandır. Aslan denildiği gibi Arslan da denilmektedir. Aslanlar genel itibari ile Afrika kıtasında yaşarlar. Afrika da yaşayan jaguar, kaplan ve leoparla birlikte 4 büyük kedigillerden olan aslanların erkekleri ortalam ağırlıkları 200 kilogramdır. Dişi aslanların ortalama ağırlıkları ise 100 kilogramdır. Aslanların rengi genellikle sarıya çalan kahverengidir. Aslanların kuyrukları et olmasına karşın kuyruk uçlarında tüylerden oluşan püskül vardır.

DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINIZ

Bilindiği gibi erkek aslanların boyunlarında gösterişli bir yele vardır ve sinirli anlarında kabarırlar. Aslanların tırnakları hareketlidir. Yani istedikleri zaman parmaklarının içine çekip istedikleri zaman da dışarı çıkarabiliyorlar. Aslanlar kendi bölgeleri için kavga ederler ve her canlı türünde olduğu gibi bu kavgalar sonuncunda ölümlerde olabiliyor. Aslanların diğer kedigillerden ayıran en önemli durum toplu yaşamalarıdır. Yani ailece yaşarlar. Bundan dolayı aslanlar sosyal hayvanlardır.

BUFALO HAKKINDA BİLGİ

Bufalo(Buffalo) esasında Amerika kıtasında yaşamaktadır. Türkçe olarak bufalo veya Amerikan yaban sığırı olarak bilinmektedir. Ülkemizde belgesel filmlerde yaban hayvanlara yem olarak görüntülenen otla beslenen bir hayvandır.

Amerika steplerinde yaban olarak yaşamaktadır. Yukarıda belirtildiği gibi mandalarla aynı ailedendir. Anadoluda yetiştirilen mandaya Anatolian buffalo denmektedir.

DİĞER GALERİLER