Bugünkü
Takvim

Ünlülerin Güzellik Sırları

Başak Sayan: Meyveden destek alıyor

“Yaprak Dökümü”nün Ceyda’sı Başak Sayan, yüzüne meyve asitleri içeren bir ürünle bakım uyguluyor. “Böylece ölü derilerden kurtuluyorum” diyen Sayan, bu işlemi her yıl yaptırıyor. Düzenli olarak içtiği vitamin hapları dışında vitamin iğneleri de olan oyuncu, vücudu içinse spordan başka bir desteğe ihtiyaç duymadığını vurguluyor.

Demet Şener Kutluay: Kese yaptırıyor

Demet Şener Kutluay, hassas bir cilde sahip olduğundan düzenli olarak cildini temizlemeyi ve nemlendirmeyi ihmal etmiyor. “Cildim konusunda hassasım” diyen eski manken, mümkün olduğunca makyaj yapmamaya çalışıyor. Sigara içmeyen ve sağlıklı beslenmeye özen gösteren Kutluay, aynı zamanda tam bir spor düşkünü. Saçları için bakım kremi kullanmayı ihmal etmeyen, haftada iki kez nem maskesi kullan Demet Şener Kutluay, ayda bir de vücuduna kese ve masaj yaptırmayı adet edinmiş. Ve son bir tüyo: Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için yaz, kış 50 faktörlü koruyucu yüz kremi kullanaktan kesinlikle vazgeçmiyor.

Deniz Berdan: Keçi sütüne güveniyor

Cemiyet hayatının ünlü ismi Deniz Berdan, gece ve gündüz ayrı ayrı bakım kremleri kullanmaya özen gösteriyor. “Mümkün olduğunca ağır fondöten ve pudra gibi malzemelerden uzak duruyorum” diyen Berdan, hemen her gün hafif bir vücut kremi kullanıyor. Cildi ve saçları için yapmaktan vazgeçmediği en önemli şey ise günde 1 litreye yakın yağı azaltılmış keçi sütü ve yine 650 gr’lıklardan bir kutu yağsız yoğurt tüketmek.

Derya Baykal: Bebek yağı sürüyor

Derya Baykal’ın güzellik sırrı çok sık banyo yapmak ve her banyo sonrasında da cildine bebek yağı sürmek. Yüzü için kil ve bal maskelerinden şaşmayan sunucu, saçları için de düzenli olarak bakım yağı kullanıyor. Saç maskesi olarak E vitamini, D vitaminini karışımından oluşan bir maske seçen Tuna, yaz aylarında saçlarına da bebek yağı sürüyor.

Elif Ece Uzun: Şampuanı bile bitkisel

Elif Ece Uzun, güzelliğini doğal ürünlere borçlu olduğunu söylüyor. Çok fazla kimyasal içeren ürünlerin cildine zarar vermesinden korkan Uzun, “Haftada iki kere peeling yapıyorum. Peeling’den sonra cildim canlanıyor” diyor. Saçları için de bitkisel içerikli bir şampuan kullanan genç manken, saçının nem dengesini bu sayede koruduğunu belirtiyor

Ahu Türkpençe: Bol bol su içiyor

Ahu Türkpençe, güzelliği için özel bakıma ihtiyaç duymayanlardan... Her zaman bakımlı gördüğümüz genç oyuncunun bunun için bir sırrı yok. Doğallıktan yana olduğunu belirten Türkpençe, cildinin doğal ve canlı durması için gün içinde bol bol su içtiğini söylüyor.

DİĞER GALERİLER