Vav TV İzle

Tunceli'deki Munzur Vadisi'nin renk cümbüşünü tuvale yansıtıyor

Tunceli'de, yaklaşık 20 yıldır resim çizen Murat Ozan (43), sonbaharın gelmesiyle birlikte renk cümbüşüne dönen Munzur Vadisi'ni tuvale işliyor. Bir dönem adı terörle anılan Munzur Vadisi teröristlerden temizlenmesinin ardından hem vatandaşların akınına uğruyor. Hem de sanat eserlerine konu oluyor.

Tunceli'de, yaklaşık 20 yıldır resim çizen Murat Ozan (43), sonbaharın gelmesiyle birlikte renk cümbüşüne dönen Munzur Vadisi'ni tuvale işliyor.

Tunceli'de sonbaharın gelmesiyle Munzur Vadisi Milli Parkı, seyrine doyumsuz manzara oluşturdu.

Ortaokul öğretmeninin teşviği dışında resim alanında hiçbir eğitim almayan ve kentte yaklaşık 20 yıldır sokak ressamlığı yapan Murat Ozan, boyasını ve fırçalarını alarak sonbaharın renklerinin yoğun olduğu Munzur Vadisi Milli Parkı'nı resmediyor.

Hem doğada gezip stres attığını hem de gördüğünü tuvallerinde ölümsüzleştirdiğini söyleyen Ozan, yüksek rakımlı dağ yamaçlarında gün boyunca çizim yaptığını anlattı.

"TUNCELİ'NİN MUHTEŞEM DOĞAL GÜZELLİKLERİ BİR RESSAM İÇİN YETERLİ"
Munzur Nehri ve dağların dışında, tuz ihtiyaçlarını karşılamak için patika yollardan vadi tabanına inen yaban keçilerini de tuvaline yansıttığını belirten Ozan, "Ortaokul yıllarında resim çizmeye başladım.