Teklif üstüne teklif yağıyor! 1994 model TOFAŞ Şahin'i garajından çıkardı, hayranları adeta çıldırdı...

TOFAŞ'ın kuş serisi 90'lı yıllarda araba tutkunlarının vazgeçilmezi olmuştu. Bunlardan biri de 'Şahin' olarak adlandırılan model... Günümüzde hangardan çıkartılan ve daha koltuklarındaki naylonların bile sökülmemiş olan 1994 model TOFAŞ Şahin'e teklif üstüne teklif yağıyor. İşte her şeyiyle orijinal olan o Şahin...

Bir döneme damga vuran ve o dönem en fazla satan araba olan kuş serisi modeli Şahin otomobilleri günümüzde hala önemli bir yere sahip olmaktadır. Tofaş'ın ürettiği, "Kuş Serisi" olarak adlandırılan ve adına kulüpler kurulan "Şahin, Doğan, Kartal" model araçlar, yıllar önce üretimleri durdurulmasına rağmen hala en çok satanlar arasında yer alıyor. Piyasada fiyatı modeli yüksek olanlarının 20 bin lirayı buluyor.

Tofaş Şahin, Tofaş tarafından 1988 ve 2002 yılları arasında üretilen İtalyan Fiat temelli Türk otomobilidir. Station wagon olan modeli Kartal aynı kasaya sahip daha yüksek donanım ve renk seçenekleri içeren modeli ise Doğan olarak adlandırılır. 1.4 ve 1.6 benzinli karbüratörlü ve enjeksiyonlu motorlara sahiptir.

Beyaz Şahin aşkının çocukluktan geldiğini söyleyen kişi kendisinin sürekli araştırma içinde olduğunu bu aracıda yoğun uğraşlar sonucunda aldığını söyledi.

Benim beyaz Şahin aşkım çocukluktan geliyor diyen Güzel, Bu modelde bunun gibisini ben hiç görmedim. Bu araba internet ortamında da yok. Şuanda bu yaşta bu kadar orjinali Türkiye'de tek. Bu araba hem boyasız, hem hatasız ve 6 bin 600 kilometrededir. Kilometresi ve en küçük parçasına kadar her şeyi ile orjinal bir otomobil."diye konuştu.

Otomobil'i 27 bin liraya satışa çıkardığında aynı gün 25 bin lira teklif geldiğini ifade Fatih Yunus Güzel, "1994 model beyaz Şahin otomobil buji kablosundan hava filitresine, lastiklerinden tüm plastik aksamına kadar tamamı orijinal. Aracın koltuklarındaki naylonu bile fabrika çıkışlı. Ben bu arabayı İstanbul Beşiktaş'tan aldım. Satmayı düşünmüyorum, kendim bineceğim'' demişti.

DİĞER GALERİLER