Sizi Tok Tutacak Atıştırmalıklar

Metabolizmanızı hızlandıran doğru atıştırmalıkları tercih ederek ana öğünler dışında çok fazla yemenin ve kilo almanın önüne geçebilirsiniz.Gerçekten işe yarayan bu yöntemi deneyin ve artık sevdiğiniz yiyeceklerden uzak kalmayın.
Buzlu Meyveli Dondurma

Eğer canınız tatlı bir şeyler isterse buzlu dondurma yemek iyi bir alternatif olabilir. Bu atıştırma tatlı ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacak. Çoğunluğunun sudan oluştuğunu, yağsız olduğunu ve sadece 20 kalori içerdiğini de ekleyelim.
Yer Fıstığı Ezmesi Sürülmüş elma dilimleri

Bu karışım, yer fıstığından dolayı protein, elmadan dolayı da lif yüklüdür. Bu ikiliyi tükettiğiniz zaman kendinizi uzun süre tok hissedersiniz. Yarım elmanın dilimleriyle beraber tüketilen 1,5 yemek kaşığı miktarındaki yer fıstığı ezmesi sadece 200 kaloridir.
Dil Peyniri

Peynir her zaman için diyet düşmanı bir gıda olarak sunulmuştur; bu nedenle çoğu diyet programı peynir çeşitlerinden uzak durmanız gerektiğini salık verir. Oysa ki dil peyniri son derece masumdur.
İçerdiği yüksek protein miktarıyla muhteşem bir diyet yiyeceğidir. Kalori oranları diğer peynirlere göre oldukça iyidir ve buzdolabında saklamak gerekmediği için çantanızda taşıyarak istediğiniz an atıştırabilirsiniz. Gün içinde yaşadığınız açlık krizlerini böyle sağlıklı bir seçimle aşabilirsiniz.
Patates

Kızartması Tek kişilik patates kızartmasının porsiyonu 380 kalori içerir. Yine de canınız çok fazla patates kızartması istiyorsa evde hazırlanan şu kolay tarif denemelisiniz.Patatesi ince ince dilimleyin,dilimleyin, dilimleri bir çay kaşığı zeytinyağı ölçüsündeki yağla fırçalayın, üzerine biraz tuz ve tarçın ilave edin ve sonra 30 dakika süreyle fırında 425 derecede pişirin. Patates yüksek oranda lif içerir. Bol lifli beslenmek ise kan şekerinizi dengede tutmanıza yardımcı olur. Bu sayede geç saatlerde zararlı yiyecekler atıştırmak istemezsiniz. bir kişilik porsiyonun değeri 130 kalori civarındadır. Bu şekilde hazırlanan mısır, lif yönünden zengindir, üstelik yağsızdır. 3,5 bardak ölçüsündeki mısır üç kurabiyeden daha az kalori içerir. Mısırı üzerine biraz kırmızı biber serperek de tüketebilirsiniz. Az miktarda acı metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olacaktır.
DİĞER GALERİLER