Saçlarım için 'yılan yağı' kullanıyorum

Yeni sezonda ‘Küçük Sırlar’ dizisinde rol alan Sinem Kobal, doğal güzellikten yana olduğunu söyledi. Cosmopolitan’ın ‘Beauty’ ekine röportaj veren genç oyuncu, kişisel bakım konusunda hayli yetenekli olduğunu belirterek, şunları anlattı:

Saç ve makyajla uğraşmak bana çok keyifli gelir, bu konularda el becerim olduğu söylenir. Arkadaşlarım sürekli oje sürdürür bana. Birini hazırlamayı çok severim, hatta bir arkadaşımın nişan makyajını da ben yapmıştım.

ELİME MAŞAYI ALIR MODEL YARATIRIM

Doğal saç rengim küllü kumraldır, yazın güneşte sararırdı. Tabii yaşım ilerledikçe oynadığım projelere göre küçük değişiklikler yaptık. ‘Selena’da biraz daha sarışın olmam istenmişti, ‘Küçük Sırlar’da ise doğallık öne çıktı. Yorgun olmadığım zamanlarda kendimle uğraşmayı severim. Saç maşasını elime alıp değişik modeller yaratırım.

DOĞAL MASKELER

Saçlarım için evde doğal yağlarla maskeler hazırlarım. Özellikle aktarlarda satılan yılan yağı favorim... Çünkü saçın hem uzamasını hızlandırıyor hem de besliyor.

Kokusu biraz kötü ama değiyor gerçekten. Ona da şöyle bir çözüm buldum; bakım sonrası saçımı yıkarken önce saç kremi, sonra şampuan, sonra tekrar saç kremi uyguluyorum. Bu şekilde saç çok daha kolay arınıyor.

DİĞER GALERİLER