Bugünkü
Takvim

Peygamberimiz hangi besinleri önermiştir? İşte Hz.Muhammed'in tavsiye ettiği yiyecekler

Müslümanlığın peygamberi Hz.Muhammed (SAV) insanlığa birçok konuda öğütler vermiş yol göstermiştir. Peygamberimizin öğütlerinin en başında insanoğlunun sağlığına faydalı besinler gelmektedir. Peygamberimizin önerdiği bu yiyeceklerin insan sağlığına faydası oldukça büyük. Peygamberimizin önerdiği yiyeceklerin faydası, yapılan araştırmalar ve bilim insanlarının çalışmaları sonucunda da onaylanmıştır. İşte Hz.Muhammed'in önerdiği şifalı yiyecekler ve faydaları...

Dünyadaki tüm bitkiler, ekinler, meyve, sebze ve gıdalar insanların faydalanması için yaratıldı. Doğada yaratılmış olan her şeyin bir anlam ve önemi var. Besinlerin pek çoğu insanoğlunun hastalıklardan korunmasında ve tedavisindeki önemi ve gereği çok büyük. İçlerinde bazıları var ki, insanlığa faydaları bizzat Peygamberimiz Hz. Muhammed tarafından desteklenmiş. İşte Hz.Muhammed'in tavsiye ettiği besinler.

Bala

Hz. Aişe Validemizden naklen: "Böğür sancısı, böbrekteki damardandır. Bu ayaklandığı zaman bunun ilâcı sıcak şerbetidir."
(Râmuz El-Hadis,97.syf no:1)

Hint Eriği

Hz. Ebu Hureyre (ra)'dan: "Size Hint eriği denilen, bir çeşit meyveyi, kara hüleyleci tavsiye ederim. Bunu içiniz. Tadı biraz acıdır ama her hastalığa şifadır."

(Râmuz El-Hadis,318.syf no:9)

Kabak

Hz. Vasile (ra)'dan naklen: "Size kabağı tavsiye ederim. Çünkü bu, insanın dimağını açar, artırır."

(Râmuz El-Hadis,318.syf no:10)

Mercimek

Hz. Vasile (ra)'dan naklen: ''Size mercimeği tavsiye ederim. 70 peygamberin ağzından methedilerek kutsallaştırıldı'' (Râmuz El-Hadis,318.syf no:10)

DİĞER GALERİLER