Pençe Harekatı'nda şehit olan piyade uzman onbaşı Mustafa Ünal için tören düzenlendi

Irak'ın kuzeyindeki Pençe Harekatı'nda şehit olan piyade uzman onbaşı Mustafa Ünal için cenaze töreni düzenlendi. PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan piyade uzman onbaşı Mustafa Ünal'ın cenazesi tören sonrası memleketine uğurlandı. Ünal'ın silah arkadaşları en zorlu görev için tören alanındaydı.

Irak'ın kuzeyindeki Pençe Harekatı'nda şehit olan Mustafa Ünal için cenaze töreni düzenlendi. PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan piyade uzman onbaşı Mustafa Ünal'ın cenazesi tören sonrası memleketine uğurlandı. Ünal'ın silah arkadaşları en zorlu görev için tören alanındaydı.

Dağ ve Komando Tugay Komutanlığındaki törende, şehit piyade uzman onbaşı Mustafa Ünal'ın, Türk bayrağına sarılı naaşı alana getirildi.

DUALARLA UĞURLANDI

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından şehidin özgeçmişi okundu ve dua edildi. Şehit Ünal'ın naaşı, silah arkadaşları ve polisler tarafından omuzlarda taşınarak, tekbirler eşliğinde helikoptere konuldu.

MEMLEKETİ KONYA'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na götürülen Ünal'ın cenazesi, buradaki programın ardından Türk Hava Kuvvetlerine ait uçakla Konya'ya uğurlandı.

Törene, Vali İdris Akbıyık, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, vali yardımcıları,

DİĞER GALERİLER