'Örümcek Adam' kim olsun?

'ÖRÜMCEK ADAM' KİM OLSUN?

Gişe rekorları kıran ''Örümcek Adam-Spider Man'' serisinde tanınmış çizgi karaktere beyazperdede can veren Tobey Maguire'ın bu rolü bırakmasından sonra gözler yeni adaylara çevrildi. ''Örümcek Adam'' rolünün adayları arasında sinema dünyasının 10 tanınmış oyuncusunun ismi geçiyor.

''Empire'' sinema dergisinin İngiltere baskısı, ''Spider Man-Peter Parker'' rolü için ismi geçen adayları duyurdu. ''Harry Potter'' rolüyle tanınan Daniel Radcliffe, ''Alacakaranlık-Twilight'' serisinin parlayan yıldızı Robert Pattinson ile ''Brokeback Dağı-Brokeback Mountain'' filminin oyuncusu Jake Gyllenhaal da adaylar arasında bulunuyor.

Filmin ''Örümcek Adam''ın lise yıllarından başlayan konusu nedeniyle sinema dünyasının 30'lu yaşlardaki aktörlerinin şansının az olduğu belirtilirken, bu rol için yarışan 10 aday şöyle:

ROBERT PATTINSON

Robert Pattinson: ''Alacakaranlık-Twilight'' serisinin 23 yaşındaki yakışıklı vampiri Pattinson da ''Örümcek Adam'' adayları arasında yer alıyor. Seride ''Edward Cullen'' rolünü üstlendikten sonra yıldızı parlayan oyuncu, ''Harry Potter'' serisindeki ''Cedric Diggory'' karakteriyle tanınmıştı. Genç neslin idolü haline gelen ve ''People'' dergisi tarafından ''Yaşayan En Çekici Erkek'' seçilen oyuncunun ikinci bir iddialı rolü daha üstlenip üstlenmeyeceğini zaman gösterecek.

ZAC EFRON

''High School Musical'' serisiyle tanınan 23 yaşındaki oyuncu, son olarak ''Charlie St. Cloud'' adlı yapımda rol aldı. Sinema dünyasının tanınmış ismi, yakışıklılığı ve sempatikliğiyle özellikle genç kızların yoğun ilgisini çekiyor. Serinin büyük hayranı olduğu belirtilen genç oyuncunun rol için şansının bulunduğu ifade ediliyor.

AARON JOHNSON

Gençlik filmleriyle tanınan oyuncunun ''Örümcek Adam'' rolünün güçlü adayları arasında tutunup tutunamayacağı merak ediliyor

ANTON YELCHIN

''Terminator Salvation'' filminde ''Kyle Reese'' rolünü üstlenen Yelchin de ''Örümcek Adam'' rolünün adayları arasında yer alıyor

DİĞER GALERİLER