Onu Artık Sahnede İzleyeceğiz

Timuçin Esen, oyunculuğuyla çok insanın kalbini kazanmış biri. Genellikle göz önünde olmayı tercih etmeyen oyuncu, geçtiğimiz yıl magazin gazetecileriyle çok sevimsiz bir deneyim yaşamıştı.

Ona yaşatılanlar sanat âlemini ayağa kaldırdı. Basın ile sanatçılar karşı karşıya geldi. O, o zaman da susmayı tercih etmişti, Yeni Aktüel dergisine verdiği röportajda da bu konuyla ilgili yorum yapmak istemedi. Bu röportajda Esen’in son iki yıllık çalışmasının ürünü ‘Mayhoş’ albümünün ortaya çıkış sürecini ve sanatçının müzik serüveni okuyacaksınız.

Biraz albümünüzden bahseder misiniz?

Albümde 14 parça var. İki yıldır birlikte çalıştığım grup arkadaşlarımla yaptık bu albümü. Bazen tekrar düşünmek, düzeltmeler yapmak ve sindirmek için molalar verdik.

Şarkı söylemeye karar verdikten sonra neredeyse iki yıldır hazırlık yapıyorum. Grubu toplamak, sahnede pratik yapmak, bunların hepsi albüm içindi.

OCAK’TA PİYASAYA ÇIKACAK

Albümün arkasındaki isimler kimler, nasıl bir araya geldiniz?

İyi uyuşabileceğiniz, amaçlanan hissiyatı ve hikayeyi karşıya geçirmek için kafaca en iyi anlaşabildiğiniz kişilerle çalışmak istiyorsunuz. Zaten ekip olarak daha önce kurduğum bir grup vardı. İşlerini çok beğendiğim Erdem Helvacıoğlu ile albümün prodüktörlüğünü ve aranjmanlarını yaptık.

DİĞER GALERİLER