Neptün yıkıp geçecek

Neptün, 4 Nisan 2011’de Balık burcuna geçecek ve 14 yıl burada kalacak. Mitolojide Poseidon yani Denizler Tanrısı denilen Neptün’ün Balık burcuna geçişi astrologlara göre, dünyada çok önemli değişimlere neden olacak. Dört farklı astrolog yeni dönemi anlattı.

 

Astrolojiye göre, Satürn ötesi denilen Uranüs, Neptün, Pluto gezegenlerinin bir burçtan diğerine geçişi dünyada maddimanevi anlamda bir dizi önemli değişikliğe neden olur. Kuşakları etkileyen bu dönemler, yeni bir dünya vizyonu getirebildiği gibi peşi sıra bir dizi felaketi de sürükleyebiliyor.

 

2011, büyük değişimin başladığı yıl olacak. Devrimi, yenilikleri simgeleyen Uranüs gezegeni Mart 2011’de Koç burcuna geçerken; suları, hayalleri, kaçışları, ilahiliği, kaosu yöneten Neptün, Nisan’da öz burcu Balık’a geçerek bir dizi kaosu ve değişimi beraberinde getirecek.

 

Astrologlar büyük sel felaketlerini, tsunamileri, depremleri, salgın hastalıkları öngörüyorlar. Kimine göre Japonya ortadan kalkabilir, kimine göre Atlantis medeniyeti ortaya çıkartılabilir.

 

Dünyayı sarsan dalgalar

Astrolog Öner Döşer, Neptün gezegeninin bir kozmik anten gibi çalıştığını, 2012 öncesi ve sonrasına damgasını vuracağını söylüyor: “Mitolojide Poseidon olarak adlandırılan Neptün, denizlerin, okyanusların ve depremlerin tanrısıdır. Elinde taşıdığı ucu çatallı asasıyla, dünyayı sarsan dalgalar yaratabilecek güçte bir tanrı olduğu düşünülür. Neptün’ün Balık’a geçişi, suların yükselmesini ve tufan olarak adlandırılabilecek sel felaketlerini tetikleyebilir. Biyolojik savaş tehlikesini bile gösterebilir. Neptün petrol, sıvılar, içecekler, tütün, kimyasal maddeler, gazlar, uyuşturucular ve anestezik maddelerle de ilgilidir.”

 

DİĞER GALERİLER