Muhteşemlikleri ile kendisine hayran bırakan yerler

1. Cennete uzanan merdiven,diğer adıyla ise Haiku Merdivenleri, sizlere Hawai' den eşsiz bir manzara sunuyor. ABD askerlerinin II. Dünya Savaşı sırasında yaptığı,radyo antenlerine erişim sağlayan geçit de burada bulunuyor.

2. Norveç' in Lofoten Adaları en güzel yerel merkezlerden bir tanesi. Bir balıkçı kulübesi kiralayın, morina balığı tutmayı deneyin, gece yarısı güneşinin ve çakıl kumsallardaki kuzey ışıklarının tadını çıkartın.

3. Brezilya' nın başkentine 300 kilometre uzakta, küçük bir balıkçı köyü olan Jericoacoara, sokakların kumla kaplı olduğu, her tarafında plajların bulunduğu, elektriğin ise sadece 20 yıl önce geldiği bir yer. Bu küçük, sahil kasabası tüm dünyadan gelen uçurma ve rüzgar sörfçülerini de oldukça cezbetmiş durumda.

4. Kalbi dayanamayanlar için çok cazip olmayan Kapuçin Mahzen Mezarlarında 4000 rahibin kemikleri bulunuyor. Dekoratif bir şekilde yerleştirilen iskeletler, Roma' daki Santa Maria della Concezione Kilisesi' nin hemen altında yer alıyor.

5. Apostle Adaları' nın göl kıyısında bulunan milli parkı keşfedilmeyi bekliyor. İçinde barındırdığı deniz mağaraları, donmuş şelaleri ve buz şamdanları görülmeye değer.

DİĞER GALERİLER