Mesleğine Göre Beslen!

Kabul edelim,bu ofis yaşamı hepimizi çok yoruyor.Bitmek bilmeyen toplantılar,okunması gereken raporlar,anlayışsız patronlar derken hepimizin pili bitiyor ve yorgunluk,hayatımızın bir parçası haline geliyor.Ancak bu yorgunluğu en aza indirmek ve daha fazla enerji kazanmak da mümkün.Ve bunun yolu,yağtığınız işe göre beslenmekten geçiyor.

YARATICILARA:  Tasarımcı,reklamcı, yazar-çizer takımından bir mesleğe sahipseniz, beyninizin sürekli enerjik olması gerekir. Balık, avokado, mozzarella peyniri ve ceviz tüketmeniz, gün içinde kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandırır.

ANALİTİK ZEKALARA:  Mühendislik.muhasebe,bankacılık gibi hesap-kitap işleriyle uğraşanlar;yeşil yapraklı sebzeler,soya fasulyesi ve lahanagiller ağırlıklı bir öğün tercih ettikleri takdirde,zeka patlaması yaşayabilir.

SPORCULARA:  Hareketli bir mesleğe sahip olan spor eğitimcileri ve satış temsilcileri, seçimlerini; pilav, makarna, patates gibi karbonhidrat yönünden zengin olan besinlerden
yana kullanabilir, halsizlik ve yorgunluk duygusunu minimuma indirebilir.

OTURANLARA:  Danışman, şoför, gişe yetkilisi gibi görece daha az hareketli mesleklere sahip olanlar; çorba, zeytinyağlı sebze, salata ve yoğurt gibi düşük kalorili besinlere yönelerek, kilolarını kontrol edebilirler.

DİĞER GALERİLER