Kim Milyoner Olmak İster'de fenomen olan Emsal Tekir bakın şimdi neler yapıyor!

Bundan tam 4 yıl önce ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkan ve fırtınalar estiren Emsal Tekir'den haber var. İlkokul mezunu bir ev kadını olan Kayseri'li Emsal Tekir ailesine ve çevresindekilere inat "Kim milyoner olmak ister" yarışmasına katıldı. Katılmakla kalmadı hem esprili üslubuyla herkesi kırıp geçirdi, hem de 60 bin liralık soruya kadar gelmeyi başardı. O dönem olay yaratan Emsal Tekir şimdi de muhtar adayı oldu.

4 yıl önce katıldığı 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasının ardından Türkiye'ce tanınan ilkokul mezunu Emsal Tekir, Kayseri'nin Develi ilçesinde yaşadığı mahalleye muhtar adayı oldu. Soruları mantık yürüterek bildiğini söyleyen Emsal Tekir, "Eşim rezil olursun dedi, yarışmadan sonra özür diledi" dedi.

3 çocuk annesi ve ilkokul mezunu olan Emsal Tekir, katıldığı yarışma programında sergilediği performans ve rahat tavırlarıyla tüm Türkiye'de tanındı. İlkokul mezunu olmasına rağmen üniversite mezunlarına taş çıkartan Emsal Tekir, 60 bin TL ödüllü 9. soruyu görmüştü. O dönem yarışmaya nasıl katıldığını anlatan Tekir, eşiyle tartışma yaşadığını, çocuklarından da olumsuz tepki almasına rağmen yarışmak için İstanbul'a gittiğini söyledi.

''EŞİM 'REZİL OLURSUN' DEDİ''

Günlük hayatında tam bir köylü kadını olduğunu, değişik işlerle uğraştığını kaydeden Tekir; yarışma macerasını anlatarak; "Günlük hayatımda tavuklarım var, bağ, bahçe, pekmez yaparım. Nişasta yaparım, temizliklere bayan götürürüm, çemen yaparım. Tam bir köylü kadınıyım. Bir gün internetten yarışmaya başvurdum. Oğluma dedim ki 'Sen katıl'. O da 'Ben katılmam anne' dedi. Ben de şaka yaptım, 'Sen katılmazsan ben katılırım' dedim. Bir hafta sonra telefon geldi. Telefon gelince ben çok terledim, şok oldum şaka yapıyorlar diye. O anda eşimle kötü olduk, eşim bana kızdı, 'Sende genel kültür yok, rezil olursun' dedi. Ben de 'Ben rezil olmam, bende yürek var, sende de varsa başvur' dedim eşime. Çünkü eşim lise mezunu, ben ilkokul mezunuyum. Eşimle tartıştık, eşim gitti. Eşim gidince ben de belediyede çalışan arkadaşımı aradım, yarışmadan çağırdıklarını ve eşimle tartıştığımı söyledim. Bana 'Koş belediyeye gel' dedi.

Belediyeye gittim oturdum, çünkü e-mail falan istiyorlar ben bilmiyorum. Orada her işimizi hallettik, uçak biletlerimizi hazırladık. Eve geldim temizliğimi yaptım, yemek hazırladım gidersem ne yapacaklar diye. Çantalarımı hazırladım, bir gün sonra eşimin çalıştığı dükkana vardım. 'Ben bu gidişle gidiyorum, bir ay gelmem' dedim, bu arada da küsüz. Orada ağabeyim, yeğenlerim, kuzenlerim var. Cebimde de o an 5 lira param var başka param da yok. Kayseri'ye kadar param var. Korktu, bana 200 lira para verdi. Yola çıktık gittik. Böyle bir maceramız oldu" ifadelerini kullandı.

''BEN ÖMRÜMDE GÖRMEDİM O PARAYI''

Yarışmada ömründe görmediği parayı kazandığını dile getiren Tekir; "Yarışmada herhalde 8. soruydu, 60 bin TL'lik soruyu gördüm. Ama bilmediğim için çekildim. Riske atamazdım. Ben ömrümde görmedim o parayı, riske atamazdım. İhtiyacım da vardı" dedi.

DİĞER GALERİLER