Kardeşime Söz Verdim Bu Albüm Başarılı Olacak!

Kardeşi Fatih’i kaybettikten sonra evine kapanıp kimselerle görüşmeyen ünlü şarkıcı Reyhan Karaca sessizliğini bozdu. Karaca yaşadığı büyük acıyı tüm samimiyetiyle ilk kez GÜNAYDIN’a anlattı.

‘Yeniden’ isimli son albümünün promosyon çalışmalarını hızlandırdığını söyleyen Karaca, “Fatih ölmeden önce şarkılarımın hepsini dinledi. Onun istediği şarkıya da klip çektim. Benim başarılı olmamı isterdi. Bu albümün onun istediği başarıyı yakalaması ise elimden geleni yapacağım” dedi.

* ‘Yeniden’ adlı albümünüzü Şehrazat yaptı. Nasıl oldu buluşmanız?

-Hayatımda her zaman çalışmayı hedeflediğim insanlar vardır; Şehrazat ve Sezen Aksu gibi... Bir gün Şehrazat’tan mesaj geldi: “Sana bir şarkı yaptım. Ara beni...” Görüşmeye gittiğimde iki şarkı üzerine konuşurken albümümün prodüksiyonunu da üstlendi...

“ANNEME BAKMALIYIM”

Albüm çıktıktan sonra kardeşiniz Fatih’i kaybettiniz. Albümün tanıtımını yaparken bu yüzden mi çekingen davrandınız?

-Evet, çünkü “Kardeşinin kırkı çıkmadan röportajlar veriyor” diyecekler. Ama ben kardeşime söz verdim; bu albümün başarılı olacağını söyledim. O nedenle artık promosyon çalışmalarına hız verdim. Çünkü o beni hep yükseklerde, sahnelerde görmek isterdi. Ben de onun isteğini yerine getiriyorum. Şu an gerçekten çok büyük bir acı yaşıyorum. Kocaman bir boşluktayım ama anneme bakmak zorundayım. Ben de kendimi eve kapatırsam, annem mahvolur.

* Kardeşinizin rahatsızlığı nasıl ortaya çıkmıştı; birdenbire mi?

-Çocukluğunda kemiklerinde büyüme vardı. Doktoru “Korkulacak bir şey yok. Törpüleyerek alacağız bunları” demişti. Yani “Bu kemik büyümesi ileride tümöre dönüşebilir” demedi. Ancak daha sonra sağ bacağı irileşmeye başlayınca başka bir doktora gittik ve kanser olduğunu öğrendik. Tek hücre olması gerekirken, üç hücre çıktı ve en azgın tümör tipi olduğu söylendi. Kardeşim 24 tane bacak ameliyatı oldu, psikolojisi bozuldu ama bir gün bile bana “Off ağrım var” ya da “Kanser hastasıyım, bana farklı davranın” demedi. Hiçbir kanser hastası gibi de ölmedi. Kemoterapi yüzünden saçları dökülmedi, zayıflamadı bile...

DİĞER GALERİLER