+18 Kaplan kafese giren adamı böyle yedi! Kan donduran görüntüler

Vahşi doğadan kan donduran görüntülere alışkınız fakat bu sefer adres Hindistan'da bir hayvanat bahçesi oldu. Kedigiller familyasından birisi ve dünyanın en büyük kedileri arasında yer alan Kaplan, hayvanat bahçesinde yaşam alanına giren bir adama saldırdı.

Yeni Delhi Hayvanat Bahçesi'ndeki beyaz kaplanın tutulduğu alana atlayan 22 yaşındaki alkollü Hintli, vahşi hayvanın pençeleri arasında can verdi. Kaplanların renkleri cinslerine göre değişiklik gösterir. Kaplanların kürkleri parlak sarımsı renklerden koyu kahverengiye ve pas rengine kadar değişebilir. Genellikle kaplanlar sıcaktan hoşlanmazlar ve sıcak saatlerde gölge olan yerlere geçip yatmayı tercih ederler. İyi tırmanma özellikleri yoktur ama çok iyi yüzücüdürler.


.

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'deki hayvanat bahçesinde dün korkunç bir kaza meydana geldi:

Nesli tükenme tehlikesi altında bulunan bir tür olan beyaz kaplanın bulunduğu alana giren genç, vahşi hayvanın saldırısı sonucu hayatını kaybetti.
.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre; 22 yaşındaki Maksut isimli Hintli, hayvanat bahçesi yetkililerinin ikazlarına rağmen alkollü halde korkuluğa tırmanarak, kaplanın tutulduğu alana atladı.

Hayvanat Bahçesi Müdürü Riaz Ahmet Han, yaşadığı bölgeye yabancı birinin girmesinden huzursuzluk duyan kaplanın gence saldırdığını ifade etti. Han, kaplanın genci sürükleyerek götürdüğünü ve yardım ulaştırılana kadar öldürdüğünü bildirdi.

DİĞER GALERİLER