Bugünkü
Takvim

Kahkaha konçertosu

Borusan İstanbul Flarmoni Orkestrası'na dün akşam konuk şef olan Cem Yılmaz, klasik müzik konserini "kahkaha konçertosuna" dönüştürdü. Yılmaz hem yönetti hem esprileriyle güldürdü.
İşte Cem Yılmaz'ın "Lütfi Kırdar Lütfi Kırdar olalı böyle zulüm görmedi" diyerek başladığı esprilerinden bazıları: Seçkin bir kitle burada. Herkes nota biliyordur sanırım, ben hariç. Belki benim kitleden de olanlar vardır. Onlar için çalınacak eserleri izah edeyim
İlk bölümde iki solistimiz var. İlk olarak trompet ardından klarnet sanatçıları gelecek. Biliyorsunuz bu üflemeli çalgılar. Bu nedenle lütfen limon yemeyin. Klasik müzik zor konserlerdir. Ben 37 yıldır o yüzden gelmedim.
Arkadaşlar ilk bölümde mi majör Haydn... Kuşum değil, Haydn. Haydn'ın trompet konçertosu... İkinci eser Mozart'ın kaynı Weber'in. İnanmıyor musunuz? (salona soruyor) Mozart'ın karısının ismi neydi? (salondan ses gelmiyor) Kostanza. Peki hangi aileden? Weberlerden...
Bugün sol minör çalacağız. Ama ben bugün la'yı düşünüyorum. Ezel dizisini izliyor musunuz? "La'yı almak değil vermek lazım yiğidim..."