İşte gerçek WALL.E

Pixar’ın çok sevilen filmlerinden WALL-E filmindeki aynı isimli robot, 2,5 yıllık bir çalışma sonucunda gerçeğe dönüştürüldü.
Pixar’ın animasyon filmi WALL-E’yi hepimiz biliyoruz. İlk çıktığında tüm dünyada izlenme rekorları kıran, atıklar nedeniyle hayatın bittiği bir dünyada tek başına yaşayan bir robotu ve onun aşkını anlatan filmin yalnız robotu WALL-E, uzun süren bir çalışmanın ardından artık aramızda.
Robot tutkunu Mike Senna, tam 2,5 yıllık bir çalışmanın ardından filmdeki ölçüleriyle bire bir uyumlu ve aynı işlevleri yerine getirebilen bir robot geliştirdi.
Daha önce de Star Wars filmindeki R2-D2 adlı robotun çalışan halini geliştiren Senna, geliştirdiği R2-D2 robotunu pediatrik kanser hastalarına götürmek istiyordu ancak birkaç yıl önce WALL-E’yi gördükten sonra fikrini değiştirerek WALL-E’yi geliştirmeye başladı.
Yahoo’nun haberine göre çizimlerle başlayan çalışma robotun birebir ebatlarının belirlenmesi ve fonksiyonların listelenmesi ile başlayan sürecin ardından Senna, 2010 yılı başından itibaren WALL-E üzerinde haftalık 25 saat çalışmaya başladı. Toplam 3200-3800 saatlik bir çalışmanın ardından ise WALL-E hayat buldu.
DİĞER GALERİLER