İşte garip özelliklere sahip insanlar

İşte bir kez daha "çeşit çeşit insan var" diyeceğiniz türden insanlar...

Sürekli söylemişizdir "çeşit çeşit insan var" diye. Dünya'nın farklı yerlerinde o kadar farklı özelliklere sahip insanlar var ki bunlar sadece birkaçı. İşte bir kez daha "çeşit çeşit insan var" diyeceğiniz türden insanlar...
Myanmar'da yaşayan 1 yaşındaki Lei Yadi Min'in 12 el ve 14 ayak parmağı bulunuyor.
Annesi ve kızkardeşi ile birlikte Yangon'un bir banliyösünde yaşayan küçük kızın Guinnes Rekorlar Kitabı'nın 2012 sayısında yer alacağı belirtiliyor. Bu rekorun halihazırdaki sahipleri ise 12 el ve 13 ayak parmağı bulunan 5 ve 15 yaşlarındaki iki Hindistanlı çocuk.
İnanılmaz Beyin: Daniel Paul Tammet Daniel Paul Tammet, matematik hesapları, hafızada tutma ve öğrenme konularında doğuştan yetenekli bir İngiliz otistik dahi. Doğuştan epilepsi hastalığı olan Tammet aynı zamanda siznestezi (renkli işitme) sahibi. Numaraları renkler gibi algılıyor ve kafasında her sayı için oluşturduğu bir görüntü mevcut. 10,000'e kadar olan sayılar için eşsiz görüntüleri olduğunu söyleyen dahi, yaptığı matematik işlemlerinin sonucunu manzaralar olarak gördüğünü ve bir sayının bileşik ya da asal olup olmadığını "hissettiğini" söylüyor. İngilizce, Fransızca, Fince, Almanca, İspanyolca, Litovca, Romence, Estonca, İzlandaca, Galce ve Esperanto dillerini biliyor. Özellikle sevdiği dil ise çok fazla ünlü harf barındırdığı için Estonca.
Ses ve Yankı ile Yönünü Bulabilen Çocuk: Ben Underwood Ben Underwood'un gözleri kanser nedeniyle 3 yaşında iken alındı. Fakat Ben basketbol oynamaya, bisiklete binmeye devam etti, kısaca hayatını normal bir şekilde sürdürdü. Dünya seyahatlerine çıkabilmek için ekolokasyon (sesle yer belirleme tekniği) öğrendi. Rehber köpekler olmadan, hatta ellerini kullanmaya bile ihtiyaç duymadan yön bulabiliyor. Kısa bir tıklatma sesi çıkarıyor ve sesin yankısını dinleyerek objelerin nerede olduğunu algılıyor. Ben Underwood tıpkı bir yunus veya bir denizaltı dinleme cihazı gibi yankı ile yönünü bulabilen dünya üzerindeki tek insan.
DİĞER GALERİLER