İstanbul'a yakın gezilecek yerler! Hafta sonu nereye gidilir? -2018 güncel tam liste-

Hafta sonu geldiğinde İstanbul'un karmaşasından ve iş stresinden uzaklaşmak isteyen İstanbullular, gözünü gezilebilecek yerlere çeviriyor. Peki ama hafta sonu birkaç günlüğüne İstanbul'a yakın nereye gidilir? İşte İstanbul'a yakın gezilecek yerler listesi...

Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve kafa dinlemek isteyenler için İstanbul'a yakın muhteşem yerleri sizin için derledik...

1- ABANT GÖLÜ

İstanbul'un gürültüsünden uzakta doğayla baş başa tatil geçirebileceğiniz bir yer arıyorsanız yeşillikler içinde Bolu Abant sizi bekliyor.İklimin her beş kilometrede değişim gösterdiği bu cennet mekanda göl etrafında fayton turu yapabilir, bisikletle gezintiye çıkabilir ya da köylerden kiralayacağınız atlarla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Abant'a kendi arabanızla gidiyorsanız, Bolu-Ankara arası 191 km, Bolu-İstanbul arası mesafe 242 km. Bolu'dan Abant'a minibüs seferleri de mevcut.

2- ADALAR

İstanbul'un yoğunluğundan uzaklaşmak için kaçtığımız ilk mekanlardan biri olan Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada her gün yüzlerce misafir ağırlıyor. Yabancı turistlerin de uğrak mekanlarından biri olan Adalar da tarihi gezintilerin yanı sıra müzelere gidebilir, faytonlarla adayı gezebilir ya da piknik yapabilirsiniz.

3- AĞVA

Yemyeşil ormanıyla, masmavi deniziyle iki nehir arasında kalmış, Şile'ye bağlı yazlık bir köy olan Ağva, bu hafta sonu sizi bekliyor. Burada balık tutabilir, güzel fotoğraflar çekebileceğiniz mağara ve kayalıklar bulabilirsiniz.İstanbul'a 97 km uzaklıkta olan Ağva'ya gitmek için Ümraniye- Şile yolunu takip ederek, büyük bir bölümü otobandan oluşan karayolu ile 1 saat içinde yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

4-BOZCAADA

Tarih kokan sokaklarıyla özdeşleşmiş küçük bir balıkçı kasabası olan Bozcaada insanlarıyla, havasıyla, manzarasıyla bambaşka bir yer. Merkezde yer alan Bozcaada Kalesi gezilmeye değer.Bozcaada'da görmeniz gereken diğer yerlerden biri ise adanın en yükseğinde kalan Göztepe'dir. Göztepe gezisinin ardından mutlaka rüzgar değirmenlerini görmelisiniz. Rüzgar değirmenlerinin olduğu yerde güneşin batışını izlemek size farklı bir deneyim sunacaktır.

DİĞER GALERİLER