İnsanlık tarihi böyle bir dram görmedi (Az bilinen tarihi fotoğraflar)

Dünya tarihi binlerce olaya tanıklık etti. Bir çoğu ise insanlık dramı. Bu dönemde dünya barışı naraları atan Amerika Birleşik Devletleri'nin, neredeyse her ülkeden insanın kanı, hala ellerinde. Dünya tarihine utanç veren bu uygulama uzun bir sürede devam etti. İşte ABD'nin yaptığı dünya tarihine kara bir leke olarak geçen utanç verici görüntü...

Dünya barışı adı altında medeniyet naraları atan ABD'nin geçmişte Filipinli yerliler için uyguladığı o uygulama insanlık tarihine bir kara leke olarak geçti.

İşte o dehşet veren görüntüler...

Hitler'in 1899 yılında 4. sınıfta arkadaşlarıyla çekilen bir fotoğrafı.

Bu iskelet, 1972 yılında İran'da keşfedildi. Yapılan araştırmalara göre yaşadıkları dönemde 20'li yaşlarda olan bu iki insanın, aynı zamanda bir sağlık sorunları da yokmuş.

1898 yılında, insanlar altın bulma umuduyla Dawson City'e gelirken.

Julius Popper 1896 yılında Selk'am soykırımı için Tierra del Fuego, Arjantin'de yerli halkın üyelerini avlarken... Büyük şirketler her ölü yerli için büyük ödüller ödedi. Bu ölümler, bir çift el ya da kulak veya daha sonraları kafatasının gösterilmesi ile kanıtlanıyordu.

1905 Yılında New York'ta bulunan bir "İnsan Hayvanat Bahçesi". Filipinli yerli insanların tutsak edilip sergilendiği o anlardan bir tanesi...

DİĞER GALERİLER