Hayatımıza ne katacak?

ABD’nin ardından dünyanın en çok televizyon izleyen ülkesi olan Türkiye’de TV izleme alışkanlıkları da değiştirecek.

İşte TV izleyicilerini reklam izlemekten kurtaracak istediği programı istediği zaman seyretmesini sağlayacak IPTV hakkında bilinmesi gerekenler…

IPtivibu, genişbant internet bağlantısı üzerinden IPTV alıcısı ile sunulan yeni nesil TV platformudur.

SORU: Nasıl kullanacağız?

YANIT: Öncelikle her türlü TV’nize bağlanabilecek bir kutu (set-top box) ve ADSL bağlantısı gerekiyor. Çünkü IPTV, televizyon yayınını internet üzerinden alıyor. Bağlantıları yaptıktan sonra TV izlenmeye başlanıyor.

Kaça mal olacak?

TTNet bu hizmeti vermeye başladı. IPTivibu adıyla başlatılan hizmette sınırlı kullanım 29 TL, limitsiz kullanım 49 TL olacak.  Hizmetin alınması dışında cihazlar için ücret ödenmeyecek.

ADSL bağlantım limitli ise IPTV kotamdan yer mi?

Hayır. ADSL’nin kotası kullanılmadığı için ekstra para vermiyorsunuz. Ancak limitli IPTivibu seçeneğinde aylık kotanızı aşarsanız elbette ücret ödeyeceksiniz.

Ekranda neler değişiyor?

IPTV’nin en büyük yeniliği burada.  İzlediğiniz programları yayınlandığı anda izlemek zorunda değilsiniz. Diyelim ki şu sıralar reytingleri alt üst eden Ezel’i kaçırmıyorsunuz. Ancak o gün trafikte kaldınız ve bölümü kaçırdınız. Artık bir hafta sonra özetleri izlemek ya da seyredenlerden dinlemek zorunda değilsiniz. İki seçeneğiniz var.

İlki telefonunuzdan TV’ye kısa mesaj (SMS) çekerek toplam 90 dakikalık bir kayıt yapabiliyorsunuz.

DİĞER GALERİLER