Hayatı Payitaht Abdülhamid'e konu olan 2.Abdülhamid'in bu fotoğraflarını daha önce görmediniz! Yıllar sonra ortaya çıktı

Osmanlı Devleti'nin son dönemlerine tanıklık eden 2.Abdülhamid hala günümüzün en çok merak edilen padişahlarından biri. Osmanlı Devleti'nin son dönemlerinde devleti büyük bir gayretle ayakta tutan, karakteri ile dikkatleri üzerine çeken 2.Abdülhamid'in arşivinden yıllar sonra ortaya çıkan bu fotoğraflar sizleri çok şaşırtacak. Gün yüzüne çıkan bu fotoğraflar hem 2.Abdülhamid'in kişiliğine hem de saray yaşantısına tanıklık ettiriyor. İşte 2.Abdülhamid'in arşivinden çıkan, daha önce görülmemiş o fotoğraflar...

Osmanlı padişahları arasında kişiliği, karakteri ve davranışlarıyla diğerlerinden ayrılan II. Abdülhamid, tarihle ilgilenen herkesin bir şekilde dikkatini cezbeden biriydi.

93 Harbi'ne de tanıklık eden 2.Abdülhamid ayrıca en gizemli padişahlardan biriydi.

Sultan 2.Abdülhamid'in arşivinden çıkan bu fotoğraflar hem onun ince kişiliğine hem de saray yaşantısına ışık tutacak cinsten.

BU FOTOĞRAFLARI DAHA ÖNCE GÖRMEDİNİZ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.'nin yayımladığı "Sultan II. Abdülhamid'in Aile Albümü" isimli kitap, saraydan daha önce görmediğiniz fotoğrafları gözler önüne seriyor.

Mahmud Şevket Efendi

Sultan II. Abdülhamid'in çektirdiği fotoğraflardan oluşan Yıldız Arşivi'nden, sultanın ailesini ve Yıldız Sarayı'nın günlük yaşamını konu alan kitap, saraya ve saray yaşamına farklı bir bakış açısı getiriyor.

Mehmed Burhaneddin Efendi / 2.Abdülhamid'in oğlu

DİĞER GALERİLER