Google açıkladı: Bu telefonlar ve uygulamalarda güvenlik açığı bulunuyor!

Google'dan akıllı telefon kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir uyarı geldi. Şirket, güvenlik açığına sahip olan cihazları açıkladı. Listedeki cihazlara bakınca aslında sorunun genellikle fazlasıyla popüler olan telefonlarda olduğu fark edildi. Google, bu cihazlardaki sorunun giderilmesi için yeni bir güvenlik yaması yayınlanması gerektiğini belirtiyor. Peki güvenlik açığı bulunan telefonlar nelerdir? Hangi uygulamalar kişisel verileri sızdırıyor?İşte güvenlik açığı bulunan uygulamalar ve telefonlar...

Akıllı telefon kullanıcılarının karşılaşmaktan en korktuğu durum kişisel verilerin sızması... Google'dan akıllı telefon kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir uyarı geldi. Şirket, güvenlik açığına sahip olan cihazları açıkladı. Google, bu açığın İsrail merkezli NSO Group tarafından kullanıldığını öne sürdü.

Yayınlanan listede Huawei, Samsung, Xiaomi, Motorola ve Google'ın kendi markası Pixel, bu güvenlik açığına sahip olan markalar arasında yerini aldı.

Söz konusu güvenlik açığından etkilenen cihazlar ise Pixel, Pixel 2, Huawei P20, Samsung Galaxy S7, S8 ve S9, Xiaomi Redmi 5A, Redmi Note 5, Xiaomi A1, Oppo A3 ve Moto Z3 olarak listelendi.

GOOGLE UYARDI: BU UYGULAMALARIN ANDROID TELEFONLARDAN MUTLAKA SİLİNMESİ GEREK!

İşte Google'a göre mutlaka Android telefondan silmeniz gereken uygulamalar...

Call Recorder: Telefon görüşmelerinizin kaydını tutan bu uygulama, gizliden gizliye sesinizi üçüncü parti uygulamalarla da paylaşıyor.

Realtime Booster: Telefonunuzu hızlandırdığını iddia ediyor, ancak bilgilerinizi çalmaktan başka bir şey yapmıyor!

DİĞER GALERİLER