Bugünkü
Takvim

Forbes verilerine göre en çok kazanan 100 isim...

Forbes Dergisi'nin açıkladığı 2017 yılı eğlence dünyasının en çok kazananlar listesinin zirvesinde Floyd Mayweather yer alırken, en çok kazanan oyuncu ise George Clooney oldu. Real Madrid'den Juventus'a transfer olan Cristiano Ronaldo ise Messi'nin gerisinde kaldı.

İşte en çok kazanan 100 isim

İnternet alışveriş devi Amazon'un hisselerindeki artışla birlikte şirketin kurucusu Jeff Bezos, önceki gün yalnızca birkaç saatte 1.2 milyar dolar (6 milyar lira) kazandı. Servetini son 2 yılda 2'ye katlayan Bezos dünyanın zengin insanı. Kişisel serveti 150 milyar dolara (725 milyar lira) ulaşan Bezos, en zenginler listesinde 2'nci sıraya gerileyen Microsoft'un sahibi Bill Gates'e 55 milyar dolar fark attı.

1964 doğumlu Bezos'un 1995'te kurduğu Amazon, açıldığı gün sadece 6 sipariş almıştı. Günlük sipariş sayısı 2018'de 2 milyona ulaştı. Serveti ne olursa olsun, Bezos'un günlük yaşamındaki rutini ise hiç değişmiyor.

Dünyanın en zengin adamının günlük rutini özetle şöyle:

Bezos, sabahları vücudu ne zaman isterse o zaman uyanıyor. Asla alarm kurmuyor, kimse de gelip onu uyandırmıyor. En az 8 saat uyuyor.

AİLE ÖNEMLİ!

Çalışkanlığı ile biliniyor ancak ailesine vakit ayırmaktan taviz vermiyor. Güne mutlaka roman yazarı olan karısı MacKenzie Bezos ile kahvaltı yaparak başlıyor. Öğlene kadar zamanını çocuklarına ayırıyor.

KAHVALTIDA AHTAPOT YİYOR

Bezos'un kahvaltı anlayışı da biraz farklı. Favori mönüsü şöyle;

Patatesli ahtapot, sarımsaklı yoğurt, pastırma ve yumurta.

Toplantılarını öğleden sonra yapıyor. Zaten toplantı seven biri değil. Amazon'un diğer ortakları ile yılda en fazla 5 saat görüşüyor. '2 pizza' kuralından vazgeçmiyor. Yani 2 pizzanın doyurabileceğinden daha fazla kişinin olduğu toplantılara katılmıyor.