En Zor Anlarında Sahnedelerdi

BEHZAT UYGUR

“Bir defasında uçağı kaçırmıştım. Genelde huyumdur zaten... Rize’de oyunumuz vardı. Kavacık’ta kar bastırdı. Uçağı kaçırdık haliyle. Akşam uçağıyla gittik. Rize’ye gittiğimizde direkt sahneye, üzerimizdeki kıyafetlerle girdik ve oynamaya başladık. Salon tıklım tıklımdı. Birkaç tane daha var böyle yaşadığım olay...”

DİDEM EROL

“Bulgaristan’da ‘Fake Identity’ çekimleri vardı ve ona yetişmeye çalışıyordum. İstanbul’dayım, Bulgaristan’a gideceğim ama uçağı kaçırmıştım. Sonrasında da hiç unutmuyorum havaalanının ortasına oturup ağlamaya başladım. Bulgaristan’la Türkiye arası bir saat uçakla ama ben ertesi gün tam yedi saatte gittim. İstanbul’dan Avustur’ya, oradan da Bulgaristan’a geçtim. Uçağı kaçırmak, İstanbul’da trafikte kalmak gibi değil elbette. Bütün bilet paralarını da kendi cebimden ödedim tabii ki.”

EYŞAN ÖZHİM

“Kısık Ateşte 15 Dakika’yı çekerken boyun fıtığım olduğu ortaya çıkmıştı. İnanılmaz ağrılarım olmuştu. Fakat ben doktora gidemiyordum. Çekimleri tamamladıktan bir hafta sonra ameliyata girdim. Şimdi bir sorunumun yok fakat o zaman çok kötü bir süreçti benim için.”

GÖNÜL ÜLKÜ

Usta tiyatrocu Gönül Ülkü, eşi Gazanfer Özcan’ın ölümü ardından, onun rol aldığı ‘Avrupa Yakası’nda oynamıştı. Diziye Makbule’nin annesi Hamiyet karakteriyle giren Özcan, eşinin vefatından sonra dizinin çekimlerinde de zaman zaman duygusal anlar yaşamıştı.

SEDEF AVCI

“Yaprak Dökümü dizisinde Kıvanç’ın cenazesi başında ağlamak hayatımın en zor şeyiydi. Fahriye de o kadar güzel oynuyordu ki sinirim bozulmuştu. ‘Ezel’de oynadığım için ‘Yaprak Dökümü’nden sahne gelmez diye düşünmüştüm. Bir anda yazdılar ve ben dedim ki ‘Nasıl olacak bu?’ Tamam, rol falan ama öyle bir ortam oluyor ki ve herkes zaten o kadar güzel oynuyor ki, ister istemez etkileniyorsunuz. Oradaki boş bir tabut ama sonuçta üzerinde Kıvanç’ın resmi var. İnsanın etkilenmemesi mümkün değil. Ve çekimlerin ardından Kıvanç’ı sete çağırdım; ‘Gelir misin lütfen, ben iyi değilim’ diye... Hayatımın en zor rolüydü.”

DİĞER GALERİLER