En Pahalı ve En Havalı Yatlar

Bu yıl 29’uncusu düzenlenen Uluslararası İstanbul Shop&Miles Boat Show, İstanbul Pendik’te bulunan Marinturk’te kapılarını açtı. 25 Ekim'e kadar sürecek Boat Show'a 250 yerli ve yabancı firmanın yanı sıra 600’ün üstünde marka katılıyor.

Boyutları 48 metreden 3 metreye değişen 330 teknenin fiyatı da 30 bin liradan başlıyor ve 17 milyon euroya kadar yükseliyor. Boat Show'da ünlülerin yatları da sergilenecek. İşte Boat Show'da sergilenen en pahalı, en havalı ve en hesaplı yatlar..

EN PAHALISI 17 MİLYON EURO

Nereids Yatçılık’a ait Türk yapımı “Arethusa 154” adlı yat 17 milyon Euro’luk fiyatıyla fuarın en pahalısı. 16 kot hıza ulaşabilen yatın 2 adet 2250 beygir gücünde motoru bulunuyor. 1 VİP, kamarası bulunan yatta 4 adet de iki kişilik misafir kamarasının yanında 4 adet de personel kamarası bulunuyor. 48 metre uzunluğa ve 9 metre ene sahip megayat garajında ayrıca 2 adet jet ski bulunduruyor. Yatta her kamarada banyo ve tuvalet de mevcut.

Numarine Yatçılık’a ait “Minella” adlı yat ise tasarımıyla dikkatleri üzerine çekti. 23 metrelik yat, 38 deniz mili hız yapabiliyor. Yatın fiyatı ise 2 milyon Euro.

Şeyhmus Tatlıcı, Azuro 109 VBG modelini kullanıyor. 4 milyon euroya mal olmuş tekne VBG Holding tersanesinde 11 ayda inşa edilmiş bir motor yat. Uzunluğu 32 metre, genişliği 14 metre. İç dekorasyonu ve eşyalarının tümü Fendi marka. 6 kamarası bulunuyor.

Asansörlü,dijital teknolojiye sahip, klima sistemli ve oldukça lüks hazırlanmış. İçinde sinema, müzik odası, SPA, sauna ve hamam bulunuyor. Bu yıl İstanbul Shop&Miles Boatshow'da Azuro 109 VBG modeli sergileniyor ama iç dizaynı farklı...

DİĞER GALERİLER