En Komik Haberler

ÇINAR AĞACINDA "DEFİNE" KAZISI

Beykoz'da, altın bulmak için olmadık yöntemlere başvuran define avcılarının son hedefi 3 asırlık çınar ağacı oldu. Yaklaşık 40 metre uzunluğunda ve 3 metre çapındaki tarihi ağacın tepesine inşaat demirlerinden yaptıkları basamak yardımıyla çıkan defineciler, çınar ağacının içini oyarak altın aradı.

Altın veya tarihi eser bulmak için olmadık yerlerde olmadık kazılar yaparak çevreye zarar veren defineciler, bu sefer 3 asırlık tarihi çınar ağacını hedef seçti. Define avcıları, Beykoz'da, içerisinde altın olduğunu sandıkları 3 asırlık çınar ağacının içini oymak için olmadık yöntemler denedi.

Yaklaşık 3 metre çapı ve 40 metre boyuyla ihtişamlı bir görüntüsü olan çınar ağacını çaktıkları çivilerle delik deşik eden definecilerin ne aradıkları tam olarak anlaşılamadı. Ağaca çıkmak için ayrıca merdiven yapan hayalperestlerin, ağacın tepesine çıkmayı bu yöntemle başardığı görüldü. Ağacın tepesinden halat sarkıtan definecilerin akla durgunluk bir işlem yaptıkları gözlendi. Ağacın içini yaklaşık 5 metre oyan şahısların, merdivenle oyuğa inerek define aradıkları belirlendi.

Durumdan haberdar olan polis ve jandarma ekiplerinin yaptıkları çalışmadan da henüz bir sonuca ulaşılamadığı öğrenildi. Güvenlik güçleri, tarihi çınar ağacı bu hale getirenlerin yakalanması için çalışmalarını sürdürdürüyor. Konunun İstanbul Çevre İl Müdürlüğü'ne bildirildiği, önümüzdeki günlerde ağacın kurumaması için gerekli işlemlerin yapılacağı da öğrenildi.

KÖPEĞİNİZ TWITTER MESAJI ATABİLECEK

Köpekler artık sahiplerine twitter'dan mesaj gönderecek.

Amerikalı oyuncak firması Mattel Brands'ın "Puppy Tweets" adlı tasmasında yer alan plastik kaplamalı elektronik bir cihaz köpek havladığında veya özel, belirgin bir şekilde hareket ettiğinde sosyal paylaşım sitesi twitter hesabına mesaj gönderecek.

Cihaz her seferinde 500 önceden hazırlanmış mesajdan birini twitter hesabına otomatik olarak girecek. Tasmadaki cihaz örneğin, "Havlıyorum çünkü seni özledim. Şimdi acele eve gel", "Kovaladığım kuyruğumu sonunda yakaladım" gibi mesajları havlama sesinden anlayacak. Firma Başkanı Neil Friedman, ürün için "İnsan- hayvan iletişiminde son nokta"

RİZE'DE "İYİ Kİ KISA ADI VAR" DEDİRTEN DERNEK

Rize'de kurulan ve kısa adı ANDER olan dernek, uzun ismiyle dikkati çekiyor.

Rize'nin Küçükçayır köyünde kurulan derneğin başkanı Muhammet Delal, gazetecilere yaptığı açıklamada, adı Rize Merkez Küçükçayır Köyü Andon İçmeleri Dereleri Su Tesisleri Camileri Okulları Ormanları Yaylaları Meraları Koruma Kalkındırma Güzelleştirme Yaşatma ve Turizm Tanıtma Derneği'nin (ANDER) yaklaşık 20 yıl önce kurulduğunu söyledi.

Köylerinin sahip olduğu değerlerin korunması ve geliştirilmesi için çalıştıklarını ifade eden Delal, köyde başka bir dernek kurulmasını engellemek ve derneklerinin olabilecek bütün işlevleri üstlenebilmesi için ismini uzun yaptıklarını belirtti.

Köylerinde şifalı su da bulunduğunu, bu sudan içmek için birçok yerli ve yabancı turistin köylerine geldiğini belirten Delal, ''Ancak köyümüzde bu turistleri ağırlamak için yeterli tesis bulunmuyor. Şifalı içmelerimizin ülke turizmine kazandırılması için dernek olarak çalışma yapıyoruz. Bu konuda destek bekliyoruz'' dedi

 

ELEKTRİK SÜPÜRGELİ "ÖRÜMCEK ADAM"

İngiltere'de çılgın mucit Jem Stansfield (39), elektrik süpürgesinin emiş gücünü duvara tırmanmak için kullandı.

Stansfield, alışveriş merkezinden aldığı iki küçük elektrikli süpürgeyi, ahşap panelle birleştirdi. Ardından, izleyicilerin gözleri önünde bir okulun 9 metrelik duvarına tırmandı.

Stansfield, "Bence böylesi aktiviteler ve yaratıcılıklar çocukların dünyayı anlamalarını sağlıyor. Gününüzü ilginç hale getiriyor" dedi.

AYAĞI ALÇILI HIRSIZ, POLİSTEN KAÇAMADI

İzmir, alçılı ayağıyla bir eve girip hırsızlık yapan Mehmet İltegün, olayı gören vatandaşların ihbarıyla yakalandı. Henüz 21yaşında olan zanlının, poliste 29 ayrı hırsızlık suçundan kaydının bulunduğu ortaya çıktı.

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, önceki akşam saat 19.30 sıralarında bir apartmanın birinci katında bulunan Serpil Yakar'a ait daireye hırsız girdiğini gören vatandaşlar hemen polisi aradı.Merkezin telsiz anonsu üzerine kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, apartmanın çevresinde önlem aldı.

Polislerin geldiğini gören hırsız ise kimsenin bulunmadığı evden çaldığı 3 cep telefonu, bir telsiz telefon ve ziynet eşyalarını koyduğu laptop çantasını birinci arka taraftaki balkonundan aşağı attı. Ardından da kendisi atlayarak kaçmaya çalıştı. Ancak daha önce sol yağı kırıldığı için alçılı olan ve bu nedenle seke seke kaçmaya çalışan zanlı, polisler tarafından kıskıvrak yakalandı.

Yapılan incelemede gözaltına alınan zanlının,poliste 29 ayrı hırsızlık suçundan kaydı bulunan 21 yaşındaki Mehmet İltegün olduğu belirlendi. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi

DİĞER GALERİLER