En Büyük Hakaret Davaları

Bakın kim kime ne demişti, diğeri neden dava açıp kaç para kazanmış...

"Ahlaksız teklif" "

Bir işadamı aşk için 300 bin dolar teklif etti" diyen Akkaya'ya "İşadamı piyasa değerini bilir" cevabını veren eski İTO Başkanı Yıldırım 15 bin TL tazminat ödeyecek.

Eski manken Deniz Akkaya'nın eski İTO Başkanı Mehmet Yıldırım'a açtığı tazminat davası tamamlandı. Yıldırım'ın 15 bin TL tazminat ödemesine karar verildi. İkiliyi karşı karşıya getiren dava, Deniz Akkaya'nın 2002'de yaptığı bir açıklamayla başlamıştı. Kendisine "ahlaksız teklif"te bulunulduğunu kaydeden Akkaya, bir işadamının bir haftalık aşk karşılığında 300 bin dolar önerdiğini açıklamıştı. Bunun üzerine eski İTO Başkanı Mehmet Yıldırım da "O kız değerini artırmak için yanlış taktik uyguluyor. İşadamı piyasa fiyatını iyi bilir, kimseye değerinden fazla vermez" şeklinde yorum yapmıştı.

İşte bu açıklama üzerine Akkaya, tazminat davası açmıştı. Yerel mahkeme Akkaya'nın tazminat istemini reddetmiş, ancak Yargıtay yerel mahkemenin kararını bozmuştu. Kadıköy 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya taraflar katılmadı. Hâkim değişikliği nedeniyle tutanak, bilgi ve belgelerin okunmasının ardından davacı avukatı Bekir Çınar, dava dilekçesini tekrar ettiklerini belirterek, talepleri doğrultusunda karar verilmesini istedi.

"Şerefli babanın şerefli kızı"

Demet Akalın 2007 yılında şarkıcı Alişan ile Sezin Erbil çiftinin nişanı bozulduktan sonra kameraların önünde "Oğuz (Akalın'ın eski eşi), ben ve Alişan beraber geziyoruz ama olmuyor. Alişan yalnız kalıyor. Bir an önce ona 'şerefli bir babanın şerefli kızını' bulmak istiyoruz" açıklamasını yapmıştı.

DİĞER GALERİLER