Ekranın yükselen yıldızları

Türk sineması hareketlendi, televizyon dünyası ise alaylı-mektepli birçok yüzün tanınmasına vesile oluyor. Gün geçtikçe tanınanlar şöhret, yan rollerde izlediğimiz bazı isimlerse bilindik hâle geliyor. Yeni sezonun açılışıyla öne çıkan bazı oyuncular "yükselen yıldız" kategorisindeki yerlerini almaya başladılar bile. İşte gözümüze takılan, aklımızda kalan ve "farklı" dediğimiz o isimler.

GÖZLERİ FETTAN GÜZEL
SERENAY SARIKAYA

Kemikli yüz hatları, doğal sarışın hâli, farklı fiziği, Yunan-Türk karması melezliğiyle "Adanalı"da Oktay Kaynarca'nın kızı olarak izlediğimiz 1991 doğumlu Serenay Sarıkaya, bu kez daha bir fettan, daha bir hırslı.

"Lale Devri"nde İstanbullu, köklü, sosyetik bir ailenin üç çocuğundan biri olan Yeşim karakteri ile gözünü bir yere dikip dikip baktıkça, ününe de ün katıyor.

EZEL'İN YARDIMCISI
BADE İŞÇİL

Onu uzun sarı saçlarıyla, ünlü bir adamın sevgilisi olarak tanıdık. Yaşı küçüktü ve Mahsun Kırmızıgül'le olan ilişkisini kimseden gizlemedi. Bu sırada anladık ki, Kırmızıgül de sarışın seviyormuş! 1983 doğumlu Bade İşçil Yeditepe Üniversitesi'nde moda eğitimi aldı.

Birden karşımıza bir dizide çıktı. Hem de saçları kısacık kesilmiş, başı belaya girip Monte Cristo tadında intikam duygusu ile geri dönen bir adamın, Ezel'in güzeller güzeli yardımcısı Şebnem olarak. Bade İşçil ekrana çok yakışıyor, güzel oynuyor ve pek havalı görünüyor.

DİĞER GALERİLER