Burhan Güven'e Atatürk makyajı

26 Şubat’ta seyircisiyle buluşacak olan Atatürk filmi “Veda”, oyuncuları, savaş sahneleri, kostümlerinin yanı sıra oyuncularına uygulanan profesyonel makyajıyla da öne çıkıyor.
“Veda”da Atatürk’ün 57 yaşındaki halini oynayan Burhan Güven’in yüzünün kalıbı alınarak insan teni formuna eşdeğer haline getirildi. Gerçek kıllardan tek tek yapıştırmak suretiyle kaşları yapıldı. Güven’in makyaj uygulaması her çekim öncesi 3 saat sürdü.
Saç ekibinin başında Apocalypto ile Oscar, Moulin Rouge filmiyle Oscar ve Bafta ödüllerine aday olan, The Josephine Baker Story filmiyle 1991’de, Rome filmiyle 2006’da ve Rome ll ile 2007’de Emmy ödülünü kazanan Aldo Signoretti vardı.
Emmy ödülleri ve Oscar adaylıkları ile dünya sinemasının en önemli isimleri arasında yer alan makyaj ve saç ekibi “Veda” filmi için Türkiye’deydi.
“Veda” için 15 kişilik bir ekip Türkiye’ye 27 kamyon, yaklaşık 2 tonluk malzeme ile geldi. Bunların içinde 1200 kg. makyaj malzemesi vardı. Bu proje için 150 adet gerçek saçtan peruk yapıldı.
DİĞER GALERİLER