Bugünkü
Takvim

Bu Kareler Büyülüyor

Ortadoğu'da büyük inşaat işlerine imza atan Türk müteahhitlerinin arasında yer alan Ali Demirhan, 'The Meydan' olarak bilinen ve dünyanın en büyük yatay binası olarak nitelendirilen, 1700 metre uzunluğundaki hipodromun ilk etabını bitirdi.

Dubai'de yapımını sürdürdükleri tesiste,  açıklama yapan Mirhan Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Demirhan, 100'ü Türk, 6 bin işçiyle 17 ayda yapımını gerçekleştirdikleri projenin, dünyada ilk kez uygulanan pekçok özelliğe sahip olduğunu belirtti.

Demirhan, Türkiye'den Taşyapı şirketiyle birlikte Mirhan Holding olarak, Dubai Başbakanı ve Veliaht Prensi Şeyh Muhammed Bin Raşid El Maktum ile yüzde 51 hissesi onlarda olmak üzere ortak olarak şirket kurduklarını belirtti.

Demirhan, bu şirketle yine Dubai içinde 8 bin kişinin aynı anda oturarak gösterileri izleyebileceği 'Arena' binasını bitirdiklerini belirterek daha sonra da 'The Meydan' olarak bilinen, dünyanın en büyük hipodrom binasının yapımına başladıklarını belirterek şunları söyledi:

''Söz konusu binanın bir uçtan diğerine uzunluğu 1700 metre. Tesisin bir ucunda at ahırları var. Diğer ucunda ise, denizin bir kanalla hipodromun yanına kadar getirildiği yat limanı var. Yat sahipleri teknelerinden yarışları seyredebilecek. 120 ata aynı anda hizmet verecek harada, bir at ahırının tanesi bile 2 milyon dolara mal oldu. En kaliteli ve lüks malzeme kullanıldı. Ayrıca tesiste 7 yıldızlı 400 odalı otel, 85 bin kişilik yarış seyir tribünü bulunuyor.

DİĞER GALERİLER