Boşandıktan sonra birbirimize aşık olduk!

Geçtiğimiz yaz ‘geçimsizlik’ nedeniyle yollarını ayırdıktan sonra ‘ayrılığa dayanamayıp’ yeniden birlikte yaşamaya başlayan İshak Cerit ve eski manken Esin Moralıoğlu, “Boşandıktan sonra birbirimize aşık olduk” dedi. 2006’da evlenip bu yaz boşanan çift, Şamdan Plus dergisinden Hülya Özerdemli’nin sorularını yanıtladı.

Flört etmeye başladıktan bir ay sonra evlenmeye karar vermişsiniz... Neden dört yıl sonra boşandınız?

ESİN MORALIOĞLU: Büyütülecek bir şey yoktu aslında. Çataldan, bıçaktan, kaşıktan tartışma çıkartıyorduk.

İKİMİZ DE İNATÇIYIZ

Evliliğiniz boyunca kişilik çatışmaları mı yaşadınız? E.M.: Aslında çok iyi geçinen bir çifttik ama üç-dört ayda bir, her ailede yaşanan patlamalar oluyordu. En son bir İtalya gezisine giderken havaalanında tepemiz attı; “Biz boşanalım” dedik. İkimiz de inatçı olduğumuz için geriye dönemedik. Mahkemeden sonra İshak’ın da benim de yüzümde “Ne yaptık biz? Ne aptalız” ifadesi vardı...

İSHAK CERİT: Evliyken aramızdaki sorunlar genelde üçüncü şahıslardan kaynaklanıyordu. Şu anda hiç tartışmıyoruz. Hatta sesimi yükseltmeme kararı aldım. Belki olgunlaşıyorum, belki yoruldum, belki bıktım. Sonuç olarak kabullenmeye başladım. Beklentiniz çok olmayınca, atışmıyorsunuz da.

BUGÜN KAÇINCI GÜN ?

Boşandıktan sonra ne değişti de ilişkiniz yola girdi? E.M.: Özgürlük hissi beni rahatlattı... İshak aslında çok değişmedi. 36 yaşıma kadar bekar yaşadıktan sonra bir erkekle birliktelik zor bir durumdu. Belki de çocukça bir şımarıklıktı ama bunu boşandıktan sonra anladım. İshak da şimdi daha sabırlı davranmaya başladı.

DİĞER GALERİLER