Bilim insanları Kıyamet Günü'nde kaçılacak yerleri açıkladı! İşte sağ kalmak için sığınılacak ülkeler...

Kıyamet koptuğunda nereye kaçabiliriz? İnsanlığın en merak ettiği soruların başında gelen bu sorunun yanıtını bilim insanları açıkladı. Kıyamet içerikli filmlerin gerçek olmasını baz alan bilim insanları kıyamet koptuğunda kaçılacak ülkeleri tek tek sıraladı. İşte Kıyamet Günü'nde kaçılacak ülkeler...

"28 gün sonra" gibi kıyamet senaryolarına dayanan filmlerin gerçek olması halinde nerelere sığınmak gerektiği sorusuna bilim insanları yanıt buldu.

Uluslararası sağlık uzmanlarının katıldığı yakın tarihli bir toplantıda en az 50 milyon insanın öldüğü 1918 grip salgını tartışıldı.

Bugün benzer bir virüs enfeksiyonu ortaya çıkarsa, ölü sayısı kolaylıkla iki katına çıkabilir. Hastalık, taşıyıcı olduğunun farkında olmadan uçaklar ve feribotlara binenler sebebiyle hızla yayılabilir.

KIYAMET SENARYOLARINDA SAĞ KALMAK İÇİN SIĞINILACAK ÜLKELER

Dünya çapında bir salgının ortaya çıkması durumunda bir planın olmasının akıllıca olacağı bildiriliyor. Profesör Nick Wilson ve Dr Matt Boyd Risk Analizi Dergisi'nde en güvenli kaçış yerlerini listeledi .

Yapay zeka ve genetik mühendisliği yapılan enfeksiyonlar gibi faktörlerin nesiller boyu hepimizin yaşadığı kitle imha silahlarına eklendiğini ve bunu çok tehlikeli bir yüzyıl haline getirdiğini söyleyen profesörler, insan neslinin tükenme riskinin muhtemelen yükseldiğini belirtiyor.

DİĞER GALERİLER