Banyolar artık daha fonksiyonel ve pratik

Tüm yorgunluğunuzu alan, sizi günün stresinden uzaklaştıran banyolar artık evlerin bir bölümü olarak daha fonksiyonel tarzlarda dekore ediliyor Banyonuzu değiştirmeyi, yeniliklerden yararlanmayı düşünüyorsanız; Home Art dergisinin hazırladığı ‘banyo dosyası’ tüm sorularınıza yanıt verecek. İşte dosyada öne çıkan konular...

ÇEVREYLE DOST...

* 2010-2011 yıllarında moda ve dekorasyonda ana trend; ‘umut’, ‘detoks’, ‘yalınlık’ ve ‘pozitif yaklaşım’ ekseninde şekilleniyor. Ayrıca, ‘çevreye dost çözümler’ de tüm sektörlerde önemsenen trendlerin başında... Ekonomik, çevre dostu, yer tasarrufunu önemseyen bir akım banyoları da etkisi altına aldı.

* Banyo; hamam kültürünün ruhani ve manevi anlamından koparak, daha fonksiyonel ve pratiğe dayalı bir kültür olarak algılanmaya başlandı. Bu anlamda halihazırda tükenmekte olan kaynakları verimli kullanan, ekonomik, kullanımı rahat malzemeler gelecekte yaygınlıkla tercih edilecek.

* Fonksiyonellik de günümüzde vazgeçilmez bir öğe. Bu anlamda banyolarda; çevreye duyarlı, ekonomik, kullanımı rahat malzemeleri tercih edin.

* Eğer banyoyu birden fazla kişi kullanıyorsa, kişisel ürünlerinizi bir çanta ya da kutuda saklayabilirsiniz. Bu kutuları da lavabo altındaki depolama alanına yerleştirebilirsiniz.

* Saç kurutma makinesi gibi elektronik aletlerinizi kapalı kutu ya da çekmecelerde saklayın. Böylece ortada kablo karışıklığı görmezsiniz.

İYİLEŞME ALANI OLDU

* Banyolar artık bir arınma alanı, günün yorgunluğunu geride bıraktığımız, kendimize ve bakımımıza zaman ayırdığımız, ‘iyileştiğimiz’ özel alanlar halini alıyor. Bu doğrultuda banyoda kullanılan ürünler de evrim geçiriyor. Örneğin hidromasajlı küvetler ya da akıllı uygulamalara sahip duş sistemleri artık sıklıkla tercih ediliyor.

DİĞER GALERİLER