Anneme ne hediye etmeliyim?

Anneler Günü'ne çok az kaldı. Annelerimize her zaman değer veriyoruz ama bu özel günlerinde yalnız bırakmadığımızı ve unutmadığımızı hatırlatmak adına çeşitli hediyeler alır, mesajlar atar sevincimizi paylaşırız. Peki Anneler Günü'nde ne yapmalı? İşte annelere özel hediye seçenekleri..

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Amerikalı genç Jarvis annesinin vefatının ardından yaşadığı acıyı atlatamamış annesinin yerini hiçbir şeyle dolduramamıştır. Her sene annesinin ölüm yıl dönümü geldiğinde eşsiz bir acı duyar ve bunu etrafındakilere de yansıtırmış. Yine annesinin bir ölüm yıl dönümünde yani Mayıs Ayı'nın ikinci Pazar günü etrafındaki herkesi bir araya getirerek " bu günün anneler günü olmasını çok istiyorum ve Anneler Günü adıyla her yıl kutlanmasını kabul edermisiniz? diye sormuştur. bu düşüncesi herkes tarafından kabul görmüştür ve artık her mayıs ayının ikinci pazar günü anneler günü kutlanmıştır.

ANNELER GÜNÜNDE ALINABİLECEK HEDİYELER

Anneler Günü'nde annemize ne gibi hediyeler alabiliriz? Unutmayın ki annelerimiz için en büyük hediye onlara olan sevgimizdir. Ancak annemize alacağımız küçücük bir hediye onlar için büyük önem taşır. Annemize ona olan sevgimizi göstermemizin bir nişanesi olarak hediyeleri şunlardan seçebilirsiniz;

1) Buket Çicek

Güzel bir buket çiçekle annenizin gönlünü fethedebilirsiniz.

DİĞER GALERİLER