Akıl sır ermeyen yetenekler

Çelik kasıklı adam

Yeteneksizsiniz’in Çin’de yayınlanan versiyonunda ortaya çıkan Shaolin rahibi Yong Hsueh inanılmaz bir güç gösterisi sergiledi. Bu kung-fu ustasının kasıklarına canlı yayında, seyircilerin arasından seçilen rastgele kişiler öldürürcesine tekme attı. Ancak bu tekmeler ustanın kasıklarına hiçbir zarar veremedi.

İzleyenlerin şaşkın bakışları arasında acımasız tekmeleri yara almadan savuşturan kung fu ustası Yong Hsueh, çelik kasık adlı tekniği kullandığını söylüyor. Hsueh’e göre küçük yaştan beri kung fu eğitimi alan erkekler kasıklarına aldıkları darbelerden testislerini koruyabiliyor. Bunun Çin’in eski çağlarından gelen bir savaş eğitiminin parçası olduğu söyleniyor. Böylece savaşçılar dövüş sırasında zayıf noktalarından vurulamıyor.

Derisini 15 cm esnetebilen adam

Gary Turner, Guinness rekorlar kitabına da giren bir isim, ama rekoru biraz tuhaf. Turner derisini etinden tam 15 cm uzağa kadar ayırabiliyor. Bunu yapabilen en zayıf insan olan Turner’ın yeteneği görenleri şaşkına çeviriyor.

Ehlers-Danlos Syndrome adı verilen bir hastalığa sahip olan Turner’ın bu hastalık sayesinde bu kadar esnek olduğu iddia ediliyor.

110 desibellik adam

Bir tuhaf yetenek de Paul Hunn’ın yeteneği oluyor. Hunn, 110 desibel yüksekliğinde bir ses çıkararak geğirebiliyor.

DİĞER GALERİLER