A'dan Z'ye Kurtlar Vadisi

Fenomen dizi Kurtlar Vadisi bu hafta Filistin filmiyle gündeme bomba gibi düştü! Filistin meselesini Polat Alemdar’ın gözünden dünyaya anlatmayı hedefleyen film vesilesiyle, A’dan Z’ye bir ‘Vadi’ rehberi yapalım istedik...

RACİ ŞAŞMAZ: Kurtlar Vadisi dizisinin ve Pana Film prodüksiyonlarının yapımcılığını üstlenen Raci Şaşmaz, Necati ve Zübeyr Şaşmaz’ın da büyük ağabeyi. Senaryo yazarı olarak da diziye katkıda bulunan Raci Şaşmaz, aynı zamanda dizinin ilk bölümlerinde Ali Candan’ı (Polat Alemdar) canlandırdı.

BAHADIR ÖZDENER: Şaşmaz ailesi mensupları haricinde senaryoya ve yapıma katkıda bulunan en önemli ismi Pana Film’in. Yapım şirketinin Eşref Saati dizisinin, Muro-Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisi’ne, Kurtlar Vadisi Gladio ve Kurtlar Vadisi Filistin filmlerinin de senaryo yazarıydı Özdener.

ÇAKIR: Kurtlar Vadisi’nin ilk sezonunda en önemli karakterlerden biriydi. Tam adı Süleyman Çakır olsa da namı Çakır’dı. Oktay Kaynarca’nın canlandırdığı karakter, Türkiye’nin en büyük mafya organizasyonu olan Konsey’e kafa tutmuştu.

MEMATİ BAŞ: Dizinin başlangıcından bu yana karşımıza çıkan en ilginç karakterlerden biri olan Memati, dizinin hayranları tarafından en az Polat Alemdar kadar sevilen bir isim. Sert mizacı, esprili ve tezcanlı kişiliğiyle dikkat çeken Memati hem Irak hem de Filistin filmlerinde yer alıyor. Usta aktör Gürkan Uygun’un canlandırdığı karakter, hikayenin belkemiği.

DİĞER GALERİLER