Bugünkü
Takvim

2020 Hac kura sonuçları isim isim listesi! TC kimlik no ile Hac kura sonuçları sorgulama nasıl yapılıyor?

2020 Hac kura sonuçları isim isim tam listesi günün en çok araştırılanları arasında yer alıyor. 2020 yılının Hac kuraları Diyanet İşleri Başkanlığı'nın konferans salonunda saat 10.00'da başladı. Kura çekim sonuçlarının ardından kesin kayıt işlemlerini yaptıracak olan hacı adayları 2020 Hac kura sonuçları isim isim liste hakkında araştırmalarına devam ediyor. Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan 2 milyon 298 bin 800 hacı adayının heyecanla beklediği 2020 hac kuraları çekildi. Peki, TC kimlik no ile Hac kura sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İşte sorgulama sayfası hakkında merak edilenler...

2020 Hac kura sonuçları isim isim tam listesi! Kaydı yenilenen ve ön kayıt yaptıran 2 milyon 298 bin 800 kişinin katıldığı hac kuraları çekildi. Hacı adayları özellikle bu saatlerde sonuçları öğrenmek için arama motorlarında araştırma yapıyor. Peki, TC kimlik no ile Hac kura sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İşte cevabı...

E-DEVLET HAC KURA SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Hacı adayları, kura çekiminin ardından sonuçları saat 21.00'den itibaren e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. Ayrıca hacı adaylarına kısa mesaj yoluyla kura sonucuna ilişkin bilgi verilecek.

E DEVLET HAC SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

HAC KESİN KAYITLAR NE ZAMAN?

Hac kesin kayıtları, 13-24 Ocak'ta müftülükler ve acentelere yapılacak.

Hacca kesin kayıt hakkı kazanıp gitmeyenler, bir sonraki yılın hac kurasına edinmiş olduğu katsayıyla giriyor. İki yıl üst üste kesin kayıt hakkı kazanıp gitmeyenleri katsayıları ise sıfırlanıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'na sağlık sorununa ilişkin heyet raporu sunulması halinde kişinin hacca gitmesi hakkı bir sonraki yıla ertelenebiliyor.

HAC KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ

2020 Hac kuraları çekildi. Kura sonuçları listesini sayfamızda bulabilirsiniz. Sonuçlarla ilgili herhangi bir aksilik yaşamamak için Diyanet'in saat 21.00'de e-Devlet açıklayacağı sonuçları ve güncel listeyi beklemeniz gerekmektedir.