Kare kare ihanet

Hükümete yönelik darbe girişiminde başarısızlığa uğrayan Paralel Yapı'nın Emniyet'ten koliler ve çuvallar içinden belgeler kaçırmasının görüntüleri ortaya çıktı. Darbe girişiminden umduğunu bulamayan paralel polisler, 17 Aralık'tan sonra emniyetteki resmi evrakı kaçırdı.

Zorla imzalatmayı istediği fezlekeleri yeni ekipler reddedince sinirlenen dönemin savcısı Zekeriya Öz'ün baskını ve resmi evrakı kaçırma görüntüleri soruşturma dosyasına girdi.

17 Aralık darbe girişimiyle hükümeti devirmeye kalkan paralel yapının emniyetten evrakları nasıl kaçırdığı kare kare tespit edildi.

Birçok dosya ve belgenin yerinde olmadığını belirleyen yeni atanan polislerin ele geçirdiği ve soruşturma dosyasına giren kamera görüntülerine göre paralel polisler, 18 ve 23 Aralık tarihleri arasında evrakları çuval, valiz ve kolilere doldurarak şubeden kaçırmışlar.

Akşam gazetesinin ulaştığı kamera kayıtlarında emniyetin kasasında olması gereken resmi evrakları Mali Şube'deki paralel yapı yangından mal kaçırır gibi taşıyorlar.

DİĞER GALERİLER