Kandil mesajları ile sevdiklerinizin yüzünü güldürün... Berat kandili mesajları 2018!

Kandil mesajları ile sevdiklerinizin yüzünü güldürün. İslam alemi için en mübarek gecelerden biri olan mübarek Berat kandili gecesine ulaşmanın şerefi ve heyecanını yaşıyoruz. En yeni resimli kandil mesajları burada! Bu mübarek günde dualarımızda Kurtuluş Savaşı'nda vatan için şehit olan kahramanlarımızı, 15 Temmuz'da demokrasi mücadelesi verip ülkemizi hainlere bırakmayan kahraman şehit ve gazilerimizi, Afrin'de vatan nöbeti tutan ve terör örgütlerine karşı başarıyla mücadele eden askerlerimizi unutmamalıyız. Uzakta yaşayan akrabalarınıza, aile fertlerinize ve dostlarınıza en güzel kandil mesajlarını sabah.com.tr aracılığıyla WhatsApp, Instagram, Facebook ve SMS yoluyla iletebilirsiniz.

Kandil mesajları her kandil olduğu gibi Berat Kandili'nde de Müslümanlar arasında köprü olmaya devam ediyor. İslam alemi için çok büyük önem taşıyan mübarek Berat Kandili'nde inananlar birbirlerine en güzel kandil mesajlarını göndererek hatırlama ve hatırlanma hissini birlikte yaşıyor. Biz de sabah.com.tr olaran en anlamlı ve en güzel resimli kandil mesajlarını sizler için hazırladık.

KANDİL MESAJLARI 2018

Berat kandili gecesi o kadar hayırlı bir gecedir ki gündüzünde oruç tutup gecesinde bol bol ibadet edilmelidir. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.s) bir hadiste Berat kandili için şöyle buyurmuştur: "Şaban ayının on beşinci gününü oruçlu olarak geçirin, gecesinde ise ibadete kalkın çünkü o gece güneş batınca Allah-u Teala keyfiyetini bilmediğimiz bir halde en yakın semaya tecelli ederek fecir doğuncaya kadar: 'Bağışlanma dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim! Musibete uğrayan yok mu, ona afiyet vereyim…'

Gül dalında güzel dikense gülle güzel. Toprak yeşille gök ise mavi ile güzel. Gözler manayla eller duayla güzel. Berat kandiliniz mübarek olsun..

Berat kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu gibi, kendimize, ailemize ve tüm kainata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat kandiliniz mübarek olsun!

Berat kandiliniz mübarek olsun! Allah size sevdiklerinizle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin... Amin.

DİĞER GALERİLER