Bugünkü
Takvim

İşte darbenin kara kutusu hain Adil Öksüz'ün FETÖ'deki görevi

FETÖ'nün önemli isimlerinden biri olan Adil Öksüz, 15 Temmuz gecesi rehin alınan Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanlarının olduğu Akıncılar Hava Üssü'nde yakalandı.

Bir sivilin normal zamanda dahi girme hakkı bulunmayan sınırlar içerisinde hem de darbe girişiminin olduğu gece bulunmasından dolayı yakalandı ve savcılığa gönderildi. Savcılıktan sonra çıktığı mahkeme tarafından serbest bırakılan bu şahısın kim olduğu ve nasıl serbest kaldığı tüm Türkiye için merak konusu oldu.

ADİL ÖKSÜZ KİMDİR?

Paralel Devlet Yapılanması'nın bir üyesi olan Adil Öksüz Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde öğretim üyesi görev yapmaktaydı.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde 1991 yılında mezun olan Adil Öksüz, 1996 yılında Temel İslam Bilimleri alanında Sakarya Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı.

2003 yılında aynı üniversitenin aynı bölümünde doktorasını yaptı. Sakarya Üniversitesi'nde yine Tefsir Anabilim Dalı Temel İslam Bilimleri üzerinde çalışmalarına devam etti ve İlahiyat Fakültesi'nde öğretim görevlisi unvanı ile çalışmaktaydı.