İstanbul ne kadar güvenli? İşte Emniyet'in faaliyet raporu

İstanbul, 15 milyonluk nüfusuyla dünyanın en büyük kentleri arasında. Peki İstanbul ne kadar güvenli? İstanbul Emniyet Müdürlüğü kentin adeta suç açısından röntgenini çeken, 2017 yılı faaliyet raporunu yayınladı. İşte İstanbul'da 2017'de gerçekleşen polisiye faaliyetler...


İstanbul Emniyet Müdürlüğü 2017 yılında gerçekleştirdiği faaliyetlerinin, operasyonların, ele geçirdiklerinin ve gözaltına alınan kişi sayını açıkladığı faaliyet raporu yayınladı.


2017 yılı içerisinde yapılan faaliyetlerde, polis ekipleri 23 milyon GBT sorgusu ve 6 bin 399 uygulama yaparak 7 bin 310 silah ile 9 ton uyuşturucu madde ele geçirdi.

Haklarında yakalama kararı bulunan 97 bin 656 şahıs yakalanırken, tüm yapılan faaliyetlerde 2 milyon personel görev aldı.

44 milyon 277 yolcuya detaylı belge kontrolü


Atatürk Havalimanı ve Anadolu Yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı, 2017 yılı içerisinde yeni bir koruma sistemine kavuştu.


Günlük 90 bin aracın giriş ve çıkışının gerçekleştiği havalimanlarında şüpheli görülen araçlar, kontrol noktalarında durdurularak titizlikle aranıyor.

DİĞER GALERİLER